Verslas

2020.11.25 12:39

Trims kino sektoriaus įmonėms už kartelį skirtos baudos, „Forum Cinemas“ neatmeta kreiptis į teismą

Lukas Blekaitis, ELTA2020.11.25 12:39

Konkurencijos taryba nustatė, kad kino filmų platintoja „Theatrical Film Distribution“ ir bendrovės „NCG Distribution“ bei „Forum Cinemas“, kurios abi priklauso vienai įmonių grupei, susitarė dėl jų platinamų filmų kainų.

Už kartelį bendrovėms paskaičiuotos baudos iš viso siekė daugiau nei 3,8 mln. eurų. Vis dėlto Konkurencijos taryba atsižvelgė į tai, kad per COVID-19 pandemiją šis sektorius susidūrė su išskirtiniais veiklos apribojimais, ir sumažino bendrovėms paskaičiuotas baudas 80 proc.

Konkurencijos taryba tyrimą pradėjo gavusi informacijos iš bendrovės „Multikino Lietuva“. Ši nurodė, kad iš filmų platintojos „Theatrical Film Distribution“ sulaukė pasiūlymo pasirašyti kino filmų demonstravimo sutartį, identišką tai, kurią „Multikino Lietuva“ buvo jau kiek anksčiau sudariusi su kita filmų platintoja „NCG Distribution“.

Abiejose sutartyse sutapo filmų platinimo kainos, vadinamos rentalu, apskaičiavimo tvarka ir konkretūs jos dydžiai.

Tyrimo metu Konkurencijos taryba išsiaiškino, kad „Theatrical Film Distribution“ sutartį gavo iš abiejų tai pačiai įmonių grupei priklausančių bendrovių – „Forum Cinemas“ ir „NCG Distribution“ – darbuotojų. Tokiu būdu konkurentei buvo atskleista kitos filmų platintojos „NCG Distribution“ taikoma filmų platinimo kainos (rentalo) apskaičiavimo tvarka ir jos dydžiai. Anot Konkurencijos tarybos, darbuotojų tarpusavio susirašinėjimas patvirtina, kad bendrovės, platindamos filmus, susitarė taikyti vienodą kainodarą.

„Forum Cinemas“ teigė nesutinkantis su Konkurencijos tarybos pateiktomis išvadomis.

„Forum Cinemas“ savo veikloje labai atsakingai vertina Konkurencijos įstatymo laikymąsi. Konkurencijos tarybos nutarime minimas įmonės bendravimas su kino filmų platintoju, mūsų vertinimu, yra normalus teisėtas verslo elgesys, skatinant rinkoje diegti skaidresnį kino filmų nuomos užmokesčio modelį, kuris jau anksčiau buvo peržiūrėtas ir patvirtintas pačios Konkurencijos tarybos.

Todėl „Forum Cinemas“ įtraukimas į šį konkurencijos pažeidimo atvejį, mūsų nuomone, yra nepagrįstas ir neteisingas. Papildomai stebina tai, kad Konkurencijos taryba itin griežtą finansinę sankciją skyrė pandemijos kontekste, nuo kurios Lietuvos ir viso pasaulio kino industrija nukentėjo ypač skaudžiai“, – teigiama bendrovės komentare.

„Mes išanalizuosime šį nutarimą ir spręsime dėl galimų tolesnių žingsnių, įskaitant skundo teismui galimybę“, – pranešė bendrovė.

Įvertinusi pažeidimo sunkumą, trukmę ir kitas aplinkybes, Konkurencijos taryba įmonėms paskaičiavo tokio dydžio baudas: „Theatrical Film Distribution“ – 167 690 eurų; „NCG Distribution“ – 132 810 eurų; „Forum Cinemas“ – 3 537 590 eurų.

Tačiau atsižvelgus į išskirtines COVID-19 pandemijos pasekmes kino filmų sektoriui, finansinių sankcijų dydis buvo sumažintas 80 proc. ir skirtos tokios baudos: „Theatrical Film Distribution“ – 33 500 eurų; „NCG Distribution“ – 26 600 eurų; „Forum Cinemas“ – 707 500 eurų.

Konkurencijos tarybos nutarimas per mėnesį gali būti apskųstas teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt