Verslas

2020.11.25 12:29

Navickienė Nausėdai paliko gerą įspūdį: kels reikalavimus dėl gerovės valstybės ir pajamų nelygybės mažinimo

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2020.11.25 12:29

Kandidatė į socialinės apsaugos ir darbo ministres prezidentui Gitanui Nausėdai paliko gerą įspūdį, po susitikimo patvirtino prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

„Ši ministerija dengia labai daug sričių ir yra vienas iš pagrindinių polių, ant kurių stovi gerovės valstybė. Prezidentui paliko gerą įspūdį kandidatės šios srities išmanymas. Ji yra sukaupusi patirtį šioje srityje, dirbdama Seime. Taip pat džiugu, kad kandidatė demonstruoja ryžtą, jeigu būtų paskirta keisti santykinį skurdą, jį mažinti, skirti daug dėmesio socialinėms paslaugoms, kurių lygis ir kokybė šiuo metu netenkina“, – po susitikimo komentavo S. Krėpšta.

Jis nurodė, kad M. Navickienė turi planų gerinti darbo ir laisvalaikio balansą, ypač šeimoms, turinčioms vaikų.

„Prezidentas pokalbyje daug dėmesio skyrė pensijų klausimams ir prezidentas yra indikavęs, kad turime siekti pokyčio ir proveržio šioje srityje, nes pakeitimo norma, santykis tarp vidutinės pensijos ir vidutinio atlyginimo šiuo metu yra per žemas“, – pabrėžė S. Krėpšta.

„Be abejo, prezidentas yra aiškiai deklaravęs siekį mažinti pajamų nelygybę ir pasiekti Europos Sąjungos vidurkį, siekiantį penkis kartus. Šiuo metu mes nuo to tikslo gerokai atsiliekame“, – tęsė S. Krėpšta.

Pati M. Navickienė tvirtino, kad pokalbis buvo dalykiškas ir konstruktyvus.

Navickienė po susitikimo su Nausėda: gerovės valstybės egzamino nebuvo, bet svarbiausius klausimus aptarėm

„Susitikimas su Lietuvos Respublikos prezidentu buvo labai konstruktyvus ir dalykiškas, aptarėme nemažai sričių, kurios yra svarbios. (...) Pristačiau prezidentui pagrindinius principus, kuriais vadovaučiausi“, – teigė M. Navickienė.

Po susitikimo žurnalistams ji taip pat tikino, kad jos ir prezidento požiūriai į daugelį sričių sutapo.

„Siekčiau ir norėčiau, kad Lietuva turėtų tikslą, kad joje neliktų nematomų, nepastebimų žmonių. Tikslas neturėti tokių žmonių turėtų vienyti visus socialinius darbuotojus. Tam turėtume geriau matyti ir pačius darbuotojus“, – kaip vieną pagrindinių pokalbio minčių nurodė M. Navickienė.

Paklausta,ar laikė gerovės valstybės egzaminą, ji patikino, kad tokio egzamino nebuvo, tačiau teigė, kad prezidento lūkesčiai ir tikslas siekti gerovės valstybės buvo aiškiai išsakytas.

„Būdai, kaip tai padaryti, yra diskusiniai, tačiau tikslai išsakyti, žinomi ir tų tikslų siekis skirtingomis priemonėmis įmanomas tikrai bendras“, – teigė M. Navickienė.

Ji taip pat patikino, kad vaiko pinigai ir kitos suplanuotos išmokos nebus keičiamos: „Ieškosime biudžeto galimybių ir nekeisime vaiko pinigų ir kitų išmokų, kurios šiandien jau yra suplanuotos mūsų biudžetuose. Išlaikysime stabilumą, pasitikėjimą sistema.“

„Vaiko pinigai, kokie yra suplanuoti, sprendimai, kokie buvo priimti praėjusios Vyriausybės, turės savo tęstinumą. (...) Vaiko pinigus tikrai ketiname palikti“, – atsakydama į žurnalistų klausimus dar kartą patikino M. Navickienė.

Ji taip pat pabrėžė, kad pinigai, reikalingi pensijų didinimui, nors ir nebuvo numatyti biudžeto projekte, bus rasti.