Verslas

2020.11.24 14:49

„Telia“ pripažinta draugiškiausiu darbdaviu LGBTQI bendruomenei

LRT.lt2020.11.24 14:49

Didžiausia Švedijos profesinė sąjunga „Unionen“ šiemet „Telia“ pripažino LBGTQI (lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių asmenų) bendruomenei draugiškiausiu darbdaviu, rašoma „Telia“ pranešime.

„Unionen“ LGBTQI apdovanojimas kasmet skiriamas bendrovei, kuri rodo pavyzdį ir siekia užtikrinti kokybiškas ir vienodas darbo sąlygas visoms visuomenės grupėms, nepriklausomai nuo jų seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės ir lyties išraiškos.

„Telia“ šiais metais titulą pelnė už aktyvius veiksmus ginant LGBTQI asmenų teises bei iniciatyvą surengti virtualų „Pride“ renginį dėl pandemijos atšaukus fizinius renginius visame pasaulyje. Tai siuntė svarbią žinią, ypač tose šalyse, kuriose nėra efektyviai užtikrinamos šių asmenų teisės.

Be to, daugelyje šalių, įskaitant Lietuvą, „Telia“ inicijavo vietines veiklas, skirtas palaikyti LGBTQI teises. Šią vasarą Vilniuje, ant Baltojo tilto, buvo atidengtas vaivorykštės spalvų trimatis piešinys, praeivius kviečiantis „Pasinerti į meilę“ (angl. „Fall in love“).

„Skatiname lygybę, įvairovę ir įtrauktį Lietuvoje ir tam renkamės įvairias priemones – apie tai daug diskutuojame įmonės viduje, taip pat raginame į šiuos klausimus dėmesį atkreipti žiniasklaidą, visuomenę. „Unionen“ LGBTQI apdovanojimas yra svarbus visai „Telia“ grupei. Jis liudija, kad mūsų pozicija už atvirą visuomenę yra matoma ir girdima tarptautiniu mastu“, – sako „Telia“ komunikacijos vadovė Birutė Eimontaitė.

„Unionen“ siekia skleisti žinią apie gerus pavyzdžius, kad daugiau žmonių galėtų patekti į tokias darbo vietas, kur kiekvienas gali būti savimi. Garsiai pasisakyti už LGBTQI asmenų teises dabar yra svarbiau nei bet kada anksčiau, o kai tvirtos pozicijos šiuo klausimu laikosi didžiosios kompanijos, tai tampa naudinga tiek darbuotojams, tiek visuomenei“, – sako Marina Åman, „Unionen“ antroji viceprezidentė.