Verslas

2020.11.24 15:28

Į lėktuvą – tik su COVID-19 skiepu: tokį sprendimą jau priėmė Australijos avialinijos

LRT.lt2020.11.24 15:28

Australijos nacionalinis oro vežėjas „Qantas“ iš ketinančių keliauti tarptautiniais reisais reikalaus pažymos, liudijančios, kad potencialus keleivis buvo paskiepytas nuo COVID-19, rašo „CNN Travel“. 

Pirmadienį duodamas interviu CNN patronuojamai naujienų agentūrai „Nine News“ šių oro linijų generalinis direktorius Alanas Joyce`as teigė, kad tai bus „būtinybė“, vos tik koronaviruso vakcina taps visiems prieinama.

A. Joyce`as sako, kad „Quantas“ svarsto galimybę pakeisti paslaugų teikimo sąlygas, įtraukiant „prašymą keleiviams būti pasiskiepijus prieš sėdant į lėktuvą“.

„Ar tai taip pat bus taikoma ir vidaus skrydžiams, paaiškės po to, kai išanalizuosime tolesnę su COVID-19 susijusią situaciją. Tačiau atvykstantiems iš užsienio ir iš šalies išvykstantiems piliečiams, mūsų manymu, tai turėtų būti privaloma“, – aiškina „Quantas“ vadovas.

„Qantas“ yra pirmosios oro linijos, prakalbusios apie tai, kad skiepas nuo COVID-19 turi būti privalomas prieš keliaujant. Tikėtina, kad netrukus jų pavyzdžiu paseks ir kiti oro vežėjai.

„Manau, kad tai taps populiaria tema pokalbiuose su kolegomis iš kitų oro linijų visame pasaulyje“, – sako A. Joyce`as.

Antradienį bendrovės „AirAsia“ atstovas „CNN Travel“ sakė, kad vos tik vakcina taps visiems prieinama, oro linijos ketina „peržiūrėti reikalavimus savo klientams ir įtraukti nuostatą, kad tarptautiniais skrydžiais keliaujantys asmenys būtų pasiskiepiję nuo COVID-19“.

„Air New Zealand“ pasidžiaugė, kad „naujienos apie vakcinas suteikia nemažai vilčių“, tačiau savo pranešime rašo, kad „galiausiai vyriausybės turi nuspręsti, kada ir kaip saugu atverti sienas, o mes ir toliau šiuo klausimu glaudžiai bendradarbiausime su valdžios institucijomis“.

Kol kas nėra aišku, ar reikalavimas būti pasiskiepijus prieš keliaujant į užsienį taps tarptautiniu standartu. Taip pat kyla klausimų, ar vyriausybės įpareigotų žengti šį žingsnį – ir kaip tai padaryti teisėtai – prieš įsileisdamos į savo šalį atvykėlius iš užsienio.

Tarptautinė oro transporto asociacija jau kuria sprendimą

Savo ruožtu Tarptautinė oro transporto asociacija (IATA) savo puslapyje pranešė, kad netrukus bus baigtas kurti IATA kelionės pasas – skaitmeninis sveikatos leidimas, padėsiantis valstybėms saugiai atverti sienas.

Vyriausybės vis dažniau pasitelkia testavimą, kaip priemonę riboti COVID-19 įvežimo į šalį riziką, kai sienos bus atvertos keliautojams, o izoliacijos priemonės atvykus nebebus taikomos. IATA kelionės pasas padės suvaldyti ir užtikrinti saugų informacijos apie tyrimus ir vakcinas srautą tarp vyriausybių, oro linijų, laboratorijų ir keliautojų, nurodo IATA.

„Šiandien sienos yra aklinai uždarytos. Testavimas yra pirmoji priemonė, leidžianti atnaujinti tarptautines keliones, netaikant karantino priemonių. Antroji priemonė yra pasaulinė informacinė infrastruktūra, reikalinga saugiai valdyti, dalytis ir tikrinti testų duomenis, sugretinus juos su keliautojų tapatybėmis ir laikantis sienų kontrolės reikalavimų. Tokia ir būtų IATA kelionės paso paskirtis. Per ateinančius keletą mėnesių pristatysime šią naujovę rinkoje, kad patenkintume tiek pradedančių veikti įvairių kelionių burbulų, tiek ir visuomenės sveikatos koridorių poreikius“, – sako IATA generalinis direktorius Alexandre de Juniac.

Populiariausi

Slidinėjimas

Verslas

2021.01.20 08:45

Armonaitė: laisvėjant karantinui prioritetas bus teikiamas veiklų lauke atnaujinimui siunčia žinią dėl nuomos ir savarankiškai dirbančiųjų subsidijų; atnaujinta 08.58