Verslas

2016.02.19 10:43

„Uber“ Kinijoje kasmet praranda 1 mlrd. JAV dolerių

ELTA 2016.02.19 10:43

Išmaniųjų įrenginių programėlės keleivių pervežimo paslaugoms užsisakyti „Uber“ operatorė nurodo kasmet Kinijoje prarandanti per 1 mlrd. JAV dolerių. Šalyje bendrovė patiria sunkumų dėl susidariusios „aršios konkurencijos“. Apie tai praneša BBC.

„Uber“ generalinis direktorius Travis Kalanickas tokį faktą pripažino kalbėdamas Vankuveryje vykusiame privačiame renginyje. Sumą vėliau „Reuters“ naujienų agentūrai taip pat patvirtino ir „Uber“ padalinys Kinijoje.

Savo būstinę JAV įregistravusi bendrovė Kinijoje veiklą pradėjo 2014-aisiais, tačiau čia jai tenka konkuruoti su didžiausia šalies taksi paslaugų programėlės operatore „Didi Kuaidi“.

„JAV mes dirbame pelningai, tačiau Kinijoje per metus prarandame daugiau kaip 1 mlrd. JAV dolerių“, – teigė T. Kalanikas. Beje, jis Kiniją pavadino didžiausia įmonės tarptautine rinka, nors šalyje ją ir nustelbia didesnė „Didi Kuaidi“. Vadovas nurodė, kad „Uber“ dalis rinkoje nuo 1 proc. 2015-ųjų pradžioje jau išaugo iki 30–35 procentų.

„Uber“ paslaugomis galima naudotis daugiau kaip 40-tyje Kinijos miestų. Dar pernai bendrovė nurodė ketinanti savo paslaugų teritoriją per ateinančius 12 mėnesių išplėsti dar 100 šalies miestų.