Verslas

2016.02.19 09:43

Bus pagerbti gražiausi lietuviškų įmonių pavadinimai

Penktadienį Vilniuje bus pagerbti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai. Gimtosios kalbos dienai pažymėti šis konkursas rengiamas jau 8 metus. 

Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Donatas Smalinskas LRT RADIJUI sako, kad gražiausi vardai buvo išrinkti iš daugiau kaip 10 tūkstančių praėjusiais metais įregistruotų įmonių.

Praėjusiais metais Registrų centre buvo įregistruota daugiau kaip 10 tūkstančių juridinių asmenų pavadinimų. Renkant atsisakyta klubų, asociacijų, bendrijų, viešųjų įstaigų pavadinimų ir tų, kurie sudaryti su dirbtiniais žodžiais, skaičiais, vietovardžiais ar asmenvardžiais. Tarp nugalėtojų nepateko ir tos įmonės, apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamos informacijos.
 
Kalbos inspekcija išrinko šiuos 2015 metais įregistruotus mažųjų bendrijų, akcinių, uždarųjų akcinių bendrovių pavadinimus: „Atgiję raštai“, „Juokiasi puodas“, „Pasaka tikiu“, „Vyšnių sodai“, „Vyrai virtuvėje“, „Rami galva“ iš Vilniaus, „Debesynas“, „Mikim“, „Protingieji kurmiai“, „Švaros vilkai“ iš Kauno, „Pilnatvė“ iš Anykščių, „Čiulba ulba“ iš Birštono, „Šarkos drabužinė“ iš Jonavos, „Kadagio dūmas“ iš Kaišiadorių ir „Saldišius“ iš Kelmės. Įmonių veiklos pobūdis įvairus: renginių organizavimas ir techninis aprūpinimas, maisto tiekimas, informacinių technologijų, valymo paslaugos, interjero dizainas ir dekoravimas, galanterijos, tekstilės, kosmetikos, mėsos gaminiai, prekyba saldumynais, drabužiais, valymo priemonėmis.