Verslas

2020.11.23 22:45

Naujiesiems žmonės renkasi sodybų nuomą ir vakarėlius namuose, tačiau verslas tikina – šventę surengtų atsakingiau

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.23 22:45

Koronavirusas keis ir Naujųjų metų šventę. Pasak kurortų verslininkų, žmonės domisi Naujųjų sutikimo, šventinės savaitės renginiais, tačiau vos vienas kitas viešbutis išdrįsta skelbti šventinę programą.

Miestai po truputį velkasi šventinį rūbą, daugėja papuošimų, elektrinių girliandų – laukiame mes jų ar ne, bet šventės ateis ir šiemet.

Įprastai tokiu laiku turbūt jau žinodavome, kur ir su kuo sutiksime Naujuosius metus. Tačiau šiemet net ir verslininkai neskuba – sako, pernelyg neaiški situacija, kad būtų galima teikti skubotus pasiūlymus – viskas bus palikta paskutinei minutei.

Žinios. Mokslininkų prognozės: COVID-19 pikas – gruodį

Nuo koncertų, šventinių vakarienių, karnavalų reklamų kol kas susilaikoma: pasak verslininkų, kviesti atlikėjus, mokėti avansus, spausdinti reklamas ir ruošti sales – rizikinga, kadangi renginiams neįvykus, šių nuostolių niekas nekompensuos.

„Visi tikrai buvo pradėję planuoti, tikrai turi susitarimus su atlikėjais. Tie, kas nespėjo paleisti (reklamų – LRT.lt), kai prasidėjo kalba, kad bus įvestas karantinas, sustabdė paleidimą. Visi laukia Vyriausybės sprendimų, ką pasakys, kiek bus pratęstas karantinas“, – teigia Klaipėdos laisvalaikio asociacijos prezidentas Jevgenijus Sokolovas.

Karantino išvarginti žmonės, pasak pašnekovo, domisi Naujųjų sutikimo, šventinės savaitės renginiais, o išgirdę, kad verslas kol kas nieko nežada, sako eis švęsti privačiai.

„Šiemet kažkaip bus kitaip, bet kaip bus kitaip. Dar visai neaišku“, – sako klaipėdietė Leokadija.

„Kas nori, tas ir suranda. Yra tų šalių, kur dar galima skristi, o jeigu nebus galima, tai būsim namie“, – svarsto klaipėdietė Toma.

„Ką girdim, tai kad žmonės žada nuomotis pirtis, butus, dar kažką. Vis tiek rengs tuos vakarėlius, aš manau, kad verslas tai gali padaryti atsakingiau“, – pabrėžia J. Sokolovas.

Viešbučio „Žuvėdra“ apartamentai – vieni brangiausių Palangoje. Visą vasarą jie buvo apgulti poilsiautojų, negailėjusių už naktį ir 500 eurų, už tiek pat nuomojami ir Naujiesiems sutikti.

Vaizdai įspūdingi – čia pat jūra, pušys. Tačiau viešbučio vadovas sako, jog delsia ne tik jie, bet ir svečiai.

„Labai atsargiai žiūrim į Naujuosius metus Be abejo, mintyse ruošiamės, tačiau skelbti baugu, kadangi manau, kad nedidelė tikimybė, kad visa tai baigsis iki Naujų metų“, – nurodo viešbučio direktorius Kristupas Šliogeris.

Palangos turizmo informacijos centro duomenimis, kol kas kurorte sutikti Naujuosius su programa kviečia tik vienas poilsio kompleksas.

„Jau keletas didžiųjų objektų pasiskelb, ką jie siūlo ir tas kvietimas aktyvesnis, nes jeigu mes nerizikuosim, mes išvis turėsim užverti duris. Kainos paskaičiuotos, kažkaip gražiai pakviesta ir dalis svečių rezervuoja, irgi galvodami, kad gal iki to laiko viskas praeis, stabilizuosis“, – tikina Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

„Prognozuoti, kas bus vakare jau yra sunku. Tai turėkime dar kantrybės ir vilties, kad Naujuosius tikrai švęsime, bet kaip mes švęsime, laikas parodys“, – teigia Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė.

Panašios nuotaikos ir kituose kurortuose – Birštone sutikti Naujuosius kviečia vienas viešbutis, o Druskininkuose šventinių pasiūlymų kol kas nėra.