Verslas

2016.02.18 16:22

Lietuvą pasiekė nauja euro banknotų siunta

ELTA 2016.02.18 16:22

Ketvirtadienį iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto į Lietuvos banko saugyklas atgabenta eurų banknotų siunta. Ji su policijos palyda saugiai atgabenta į Lietuvos banko saugyklas. Ši siunta – penktoji, pasiekusi Lietuvą. 

„Šiemet pirmą kartą papildome eurų banknotų atsargas, kurios reikalingos sklandžiai eurų apyvartai mūsų šalyje užtikrinti. Eurų banknotų siunta atgabenta į Vilnių vadovaujantis Europos centrinio banko (ECB) patvirtintu planu“, – sako laikinasis Lietuvos banko Grynųjų pinigų tarnybos direktorius Deivis Stankevičius.

Eurų banknotus spausdina apie 16 ypač saugomų Europos spaustuvių. Iš jų, koordinuojant Europos centriniam bankui (ECB), banknotai paskirstomi euro zonos nacionaliniams centriniams bankams.

Vadovaujant ECB, nacionaliniai centriniai bankai perskirsto turimus banknotus, kad kurioje nors šalyje jų nepritrūktų arba nesusikauptų per daug. Lietuvos bankas atsigabeno eurų banknotų prieš Europos Sąjungos valiutos įvedimą 2015 m. sausio 1 d. ir pernai kelis kartus papildė savo atsargas.

Gabenant banknotus, būtina laikytis numatytų griežtų saugumo procedūrų ir reikalavimų, įskaitant banknotų skraidinimą šviesiuoju paros metu, eismo ribojimą gabenant juos į saugyklas ir kitas apsaugos priemones. Tai užtikrinti Lietuvos bankui padeda policija. Dėl saugumo apie pinigų gabenimo laiką, maršrutą, apsaugos ir kitas detales visuomenė iš anksto negali būti įspėta.