Verslas

2016.02.18 20:59

Nutarta, kada Lietuvoje uždraus nemokamus plastikinius maišelius

BNS2016.02.18 20:59

Lietuvoje prekybininkai negalės nemokamai dalinti plastikinių maišelių nuo 2019 metų pradžios. Draudimas negalios tik ypač lengviems maišeliams, kurie kaip pirminė pakuotė naudojami nefasuotiems maisto produktams ir yra būtini dėl higienos.

„Iš esmės mums šitas sprendimas nėra labai aktualus, nes prekybos tinklai nemokamų maišelių nedalina, išskyrus atvejus, kada parduodant drabužius, avalynę rinkodaros tikslais yra duodami. Nuo 2018 metų pabaigos bus draudžiama ir tokius maišelius dalinti veltui“, – vyriausybės posėdyje sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Vyriausybė ketvirtadienį pritarė pakuočių atliekų reglamentavimo tobulinimui, perkeliant į šalies teisę europinę direktyvą.

Pasak aplinkos ministro, ypač lengvi plastikiniai maišeliai į direktyvą neįeina.

„Todėl, kad jie kol kas neturi alternatyvos ir yra labai reikalingi pardavinėjant birius produktus, higienos sumetimais bei siekiant išvengti maisto švaistymo“, – sakė K. Trečiokas.

2014 metų duomenimis, Lietuvoje labai lengvų plastikinių maišelių buvo sunaudota iki 40 vienetų vienam žmogui, o labai lengvų – apie 260 vienetų, tačiau ši statistika neapima visų prekybos vietų ir visų prekių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt