Verslas

2020.11.23 13:47

Didieji prekybos tinklai nebepirks Latvijos „Adugs“ produkcijos

atnaujinta 15.15
BNS2020.11.23 13:47

Didieji Lietuvos prekybos tinklai „Iki“, „Rimi“, „Maxima“ ir „Norfa“ nebepirks Latvijos konditerijos įmonės „Adugs“ produkcijos, pastarosios vadovą areštavus dėl įtarimų prekyba žmonėmis.

Šiuo metu parduotuvėse esantys įmonės gaminami įvairūs sausainiai ir vafliai bus parduoti, o nauji užsakymai nevyks, kol sprendimą paskelbs Latvijos teisėsauga.

„Tai, kas yra parduotuvėse, bus išparduota, bet naujų užsakymų nedarysime“, – BNS sakė „Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis.

„Tai jau ne pirmas atvejis, kai esame priversti priimti tokį principingą sprendimą ir stabdyti partnerystę, tačiau, kol nėra daugiau informacijos, dirbti kartu toliau negalime“, – pranešime sakė „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

Penktadienį apie tokį pat žingsnį pranešė ir prekybos tinklas „Rimi“, Latvijoje turintis 130 parduotuvių.

Prekybos tinklas „Maxima“, Latvijoje turintis 168 parduotuves, penktadienį taip pat atšaukė „Adugs“ prekių užsakymus.

Prekybos tinklas „Lidl“ Latvijos įmonės produkcija iki šiol neprekiavo.

Latvijos policija dėl įtarimų prekyba žmonėmis penktadienį sulaikė Latgalos regione įsikūrusios konditerijos įmonės „Adugs“ valdybos pirmininką Jazepą Zukulą, o teismas išdavė jo arešto orderį.

Tyrimo metu – jis pradėtas policijai iš vienos užsienio ambasados Latvijoje gavus informacijos apie galimą priverstinį darbą „Adugs“ – nustatyta, kad įmonėje ilgą laiką buvo išnaudojami trečiųjų šalių piliečiai – jiems nemokami atlyginimai, iš jų atimami pasai, jų atžvilgiu naudotas fizinis ir psichologinis smurtas.