Verslas

2020.11.23 13:29

Veryga įspėja dėl prekybos centrų: jei situacija negerės, turės užsidaryti arba nedirbti bent savaitgalį

atnaujinta 13.40
Jonas Deveikis, LRT.lt2020.11.23 13:29

Šalyje ir toliau augant užsikrėtusiųjų COVID-19 asmenų skaičiui, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įspėja, kad jau kitą savaitę gali būti priimtas sprendimas taikyti papildomus apribojimus prekybos centrams. Pavyzdžiui, neleisti dirbti arba riboti prekybos centrų darbą savaitgaliais.

„Buvo aiškiai pasisakyta, kad jeigu šią savaitę situacija nesikeis, kitą savaitę Vyriausybė yra nusiteikusi priimti sprendimus dėl prekybos centrų apribojimų, taip, kaip tai buvo padaryta Latvijoje“, – žurnalistams pirmadienį teigė A. Veryga.

„Vienas iš siūlymų yra neleisti arba riboti dirbti kažkurią savaitgalio dieną tokioms vietoms, jei nebus susitvarkoma su srautais. Tikėkimės, kad prekybos centrai šią žinią išgirs ir bus pasistengta tinkamai kontroliuoti žmonių srautus“, – pridūrė jis.

A. Veryga pažymėjo, kad didžiausią problemą kelia ne mažos parduotuvės, tačiau didieji prekybos centrai, kurie traukia minias žmonių.

„Problema yra ne mažosios parduotuvės, kurios prekiauja, kad ir ne maisto produktais, bet didieji prekybos centrai, kurie savaitgaliais, neveikiant pramogoms, tampa traukos centrais. Ypatingai prieš Kalėdas, kada žmonės keliauja pirkti dovanų“, – aiškino sveikatos apsaugos ministras.

LRT.lt primena, kad Latvijoje nuo lapkričio 14 d. išeiginėmis ir šventinėmis dienomis prekybos centruose veikiančių ūkinių prekių ir baldų parduotuvių veikla yra nutraukta.

„Latvijoje taip pat buvo apsipręsta drausti darbą savaitgaliais dideliems prekybos centrams“, – pridūrė ministras.

A. Veryga pažymėjo, kad verslų atstovams buvo aiškiai pasakyta, jog parduotuvėse privaloma užtikrinti saugumo reikalavimus, kurie yra numatyti Operacijų vadovo nutarimuose, o šią savaitę bus atidžiai tikrinama, kaip jų laikomasi.

„Buvo sutarta aiškiai komunikuoti su prekybos įmonių asociacija ir aiškiai reikalauti verslininkų, kad būtų užtikrinti saugumo reikalavimai. Kad žmonės parduotuvėse nesiburiuotų, būtų įleidžiama tik tiek žmonių, kiek yra nustatyta Operacijų vadovo nutarimuose“, – pažymėjo A. Veryga.