Verslas

2020.11.23 13:07

Naujas siūlymas Seime – Biudžeto ir finansų komitetui norima suteikti daugiau galių

Jadvyga Bieliavska, ELTA2020.11.23 13:07

Siūloma papildyti Seimo Biudžeto ir finansų komiteto veiklos kryptis įpareigojimu nagrinėti, kaip yra panaudojama Europos Sąjungos finansinė parama Lietuvai. Taip pat siūloma papildyti komiteto atsakomybę analizuoti Lietuvoje veikiančių bankų ir kitų finansų rinkos dalyvių veiklą ir jos sąlygas.

Tokias Statuto pataisas pirmadienį įregistravo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas ir šio komiteto nariai Andrius Vyšniauskas, Algirdas Butkevičius, Vytautas Gapšys, Antanas Čepononis, Liudas Jonaitis, Matas Maldeikis ir Vytautas Mitalas.

Jeigu Seimas pritartų, Seimo Biudžeto ir finansų komitetas analizuotų tarptautinių finansų institucijų priimtus teisės aktus ir praktiką, teiktų pasiūlymus ir išvadas Seimui; nagrinėtų, kaip naudojama ES finansinė parama; analizuotų Lietuvoje veikiančių bankų ir kitų finansų rinkos dalyvių veiklą ir jos sąlygas.

„Atsižvelgus į augantį poreikį gilinti bendradarbiavimą su tarptautinėmis finansų institucijomis, tokiomis kaip Europos investicijų banku, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku, Tarptautiniu valiutos fondu, Europos centriniu banku bei atsakingai įvertinti minėtų institucijų rekomendacijas skirtas Lietuvai, teikiamu projektu siūloma papildyti Biudžeto ir finansų komiteto veiklos kryptis nuostata, kuri įpareigotų komitetą aptarti šių institucijų veiklą“, – sako projekto iniciatoriai.

Šiuo metu projekte aptarti teisiniai santykiai Seimo statute nereguliuojami.

Populiariausi