Verslas

2016.02.18 13:05

Lenkija pasiryžusi susitarti su Rusija dėl krovinių vežimo

ELTA 2016.02.18 13:05

Lenkija pasiryžusi susitarti su Rusija dėl krovinių pervežimo ir joks kitas įvykių raidos variantas nėra svarstomas. Tokią nuomonę televizijos kanalo „Rossija 24“ tiesioginio eterio metu išsakė Tarptautinių pervežimų automobiliais įmonių asociacijos (ASMAP) atstovė spaudai Lenkijoje Ana Vrona.

„Sunku prognozuoti, kokie bus derybų rezultatai. Iki šiol net nesvarstome scenarijaus, pagal kurį Lenkija nesusitartų su Rusija. Tarpusavio prekyba turi vykti, krovinių pervežimas būtinas“, – sakė ji.

A. Vrona teigia, kad skaičiuojant pagal pervežimų apimtis iki embargo, matyti, kad šių poreikis buvo nemažas. „Sunku įvertinti sustabdytų mainų prekėmis pasekmes, tačiau absoliučiai aišku, kad jos yra skausmingos“, – pabrėžia ASMAP atstovė spaudai.

Nuo vasario 1 d. galioti baigė kasmet Lenkijos ir Rusijos pasirašomi leidimai vežti krovinius šalių teritorijomis, todėl abiejų šalių krovininis transportas nebegali kirsti sienos. Problema Varšuvoje aptariama, tačiau iki šiol apie jokius rezultatus pranešta nebuvo.