Naujienų srautas

Verslas2016.02.17 11:45

Iranui nenorint įšaldyti gavybos apimčių, naftos kainos ir vėl smunka

ELTA 2016.02.17 11:45

Saudo Arabijai, Rusijai ir kitoms šalims gavėjoms tariantis dėl galimo gavybos apimčių įšaldymo ties dabartine riba, Iranas tokios iniciatyvos teigia nepalaikysiantis. Trečiadienį į tokį teiginį sureagavusios naftos kainos jau sumenko: „Brent“ vertė krito 0,31 JAV dolerio, o JAV išgaunamas „juodasis auksas“ atpigo 0,25 JAV dolerio, praneša „Reuters“.

Trečiadienį Irano pasiuntinys Naftą eksportuojančių šalių organizacijoje (OPEC) Mehdi Asalis šalies dienraščiui „Shargh“ nurodė, kad Iranas ir toliau ketina didinti gavybos mastus, kol bus pasiektos iki sankcijų buvusios apimtys. M. Asalis pavadino galimybę Iranui įšaldyti gavybos apimtis nelogiška ir nurodė, kad dabartinį kainų nuosmukį sukėlė kitos šalys gavėjos, kėlusios gavybos apimtis, kol Iranas buvo apribotas sankcijomis.

Venesuelos naftos ministras Eulogio Del Pino trečiadienį lankysis Teherane, kur susitiks su Irano bei Irako ministrais. Irakas, Kataras bei Venesuela nurodo ketinančios įšaldyti gavybos mastą ties sausio mėnesio lygiu, jeigu ir kitos valstybės susitars šiuo klausimu tarpusavyje.

Naftos kainos trečiadienio prekybos pradžioje buvo pradėjusios kilti, nes investuotojai optimistiškai vertino galimybes pasirašomai sutarčiai paveikti gavybos apimtis ilgalaikėje perspektyvoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi