Verslas

2020.11.20 12:19

Kotedžus Pavilnyje įsigijusių šeimų istorija: Seimo nariai kreipiasi į STT dėl inspekcijos veiklos

LRT.lt2020.11.20 12:19

LRT TELEVIZIJOS laidai „Savaitė“ parodžius reportažą apie Vyriausiojo administracinio teismo pirmosios instancijos teismui grąžintą bylą dėl nelegalių kotedžų Vilniuje, vadinamajame Signatarų kvartale, Seimo konservatoriai Andrius Kupčinskas, Monika Navickienė ir Aistė Gedvilienė kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą, prašydami įvertinti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos veiklą nelegalių kotedžų statybų Vilniuje istorijoje.

Šią savaitę Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), pirmosios instancijos teismui grąžino bylą dėl nelegalių kotedžų Vilniuje, vadinamajame Signatarų kvartale. Jau kelerius metus po teismus tampomos 7 jaunos šeimos dar kelerius metus neturės ramybės – į teismą šeimas padavė VTPSI, kuri prieš kelis metus pati ir išdavė pažymą apie statybų teisėtumą. Prieš tvirtinant sandorį visus dokumentus tikrino notarai, paskolas išdavę bankai, Registrų centras ir VTPSI, kurios išduotoje deklaracijoje buvo aiškiai parašyta, jog kotedžai pastatyti pagal išduotą leidimą.

Pasak VTPSI, šio kotedžų projekto dokumentus tikrino VTPSI inspektorius Juozas Matonis, kuriam vėliau pradėtas tyrimas dėl nusižengimo, darbuotojas pripažintas kaltu, tačiau nenubaustas.

„Tokie atvejai, kuomet remiantis suklastotais statybų dokumentais išduodamos statybų baigimo deklaracijos, atrodo, jau tampa norma. Tuo tarpu atsakingi asmenys ir toliau lieka nepriekaištingos reputacijos, išvengdami atsakomybės už savo veiksmus. Norime padėti 7 jaunoms šeimoms, kurios tapo aplaidžių inspektorių tyčinių ar netyčinių klaidų ir galimai korupcinių veikų įkaitais“, – teigė Seimo narys Andrius Kupčinskas.

Daugiau apie šią istoriją:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.