Verslas

2016.02.17 16:29

VTEK nutarė netirti politikų ir tarnautojų maudynių Druskininkų vandens parke

BNS2016.02.17 16:29

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nepradėti tyrimo dėl politikų ir tarnautojų maudynių bei apgyvendinimo Druskininkų vandens parke, trečiadienį pranešė komisijos vadovas Romas Valentukevičius.

Jo teigimu, VTEK pavyko nustatyti, kad per kelerius metus apie 230 asmenų siųsta kvietimų atvykti į Druskininkų šventes, išdalyta per 130 kuponų pasinaudoti vandens parko paslaugomis.

„Tačiau jie visi – be pavardžių, anoniminiai, nustatyti, ar buvo Petrauskas, ar Ivanauskas, niekas negali nustatyti“, – trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje sakė R. Valentukevičius.

Praėjusią savaitę VTEK nustatė, kad tarybos nariai socialdemokratai Linas Urmanavičius, Inga Šinkonienė, Virgaudas Taletavičius ir administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė nesupainiojo interesų tarybos posėdžiuose spręsdami dėl centro „Aqua“, nes deklaravo galimą interesų konfliktą ir prašė leisti nusišalinti nuo sprendimų, bet to nepalaikė dauguma taryboje.

VTEK pirmininkas taip pat atkreipė dėmesį, jog tęsiamame tyrime yra ir daugiau politikų – dėl jų galimo interesų supainiojimo praėjusią savaitę komisijos atstovai esą gavo papildomos medžiagos iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), kuri atlieka tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo įmonėje „ Aqua“.

„Davė viską, bet ten ne viskas yra: svarbiausia, kas mus domina, tai (lankytojų registracijos) sąrašai ir paėmimai tų dovanų kuponų – nėra tokių dalykų. Savivaldybėje jų būti negali, jie gali būti akvaparke. Bet jie atsakė raštu, kad pas juos tokių dalykų nėra“, – aiškino R. Valetukevičius.

Pernai lapkritį VTEK atstovai buvo įvardiję, jog tiria 33 asmenų, kurie gali būti supainioję interesus, sąrašą – R. Valentukevičius teigia, kad tokių politikų liko „kur kas mažiau“, nes dalis jų atkrito tikrinant duomenis viešų ir privačių interesų deklaracijose.

VTEK tyrimą dėl penkių socialdemokratų Druskininkų savivaldybėje ir dėl vandens parko direktoriaus pradėjo pernai lapkritį. Komisija aiškinosi, ar šie asmenys nusišalino nuo savivaldybės sprendimų, susijusių su savivaldybės valdomu Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centru „Aqua“, ir ar jiems buvo kilęs interesų konfliktas.

Įmonėje dirba keliolika savivaldybės vadovų artimųjų, tarp jų – mero pirmoji žmona Daiva Malinauskienė ir dukra Evelina Malinauskaitė, vicemero L. Urmanavičiaus žmona Vilija Urmanavičienė, sūnus Tomas Urmanavičius, administracijos direktorės V. Jurgelevičienės sūnus Gytis Jurgelevičius, pati I. Šinkonienė, V. Taletavičiaus žmona Giedrė Taletavičienė, „Aqua“ centro valdybos pirmininko Algirdo Svirsko pusbrolis Gintaras Svirskas.

Tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo Druskininkų savivaldybės įmonėje „ Aqua“ atlieka STT. Įtariant piktnaudžiavimu pernai buvo sulaikytas šio centro vadovas E. Antanaitis. Bendrovės vadovas, kaip įtariama, pasitelkdamas kai kuriuos Druskininkų savivaldybės darbuotojus organizuodavo žmonių apgyvendinimą viešbutyje „ Aqua“ be jokios buhalterinės apskaitos, taip pat būdavo dalinamos įvairios dovanos – leidimai nemokamai pasinaudoti centro paslaugomis. Žiniasklaidoje skelbta, jog centre galėjo nemokamai ilsėtis ir politikai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt