Verslas

2020.11.19 14:25

Sinkevičius: esame pasiruošę išsiųsti prašymą EK dėl paramos schemos notifikavimo

Lukas Blekaitis, ELTA2020.11.19 14:25

Laikinasis ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius sako, kad artimiausiomis dienomis žadama kreiptis į Europos Komisiją (EK) dėl subsidijų schemos nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiam verslui notifikavimo.

„Norint priemonę (pagalbos verslui – ELTA) spartinti, reikėtų pasinaudoti EK nustatyta de minimis, tai yra 200 tūkst. eurų parama verslui trejiems metams. Bet kadangi dalis verslo jau yra gavusi subsidijas, dotacijas įvairiomis formomis ir tai užsiskaito kaip de minimis, taigi reikalingas EK notifikavimas didesnei paramai, nes nežinia, kiek ilgai tęsis ta pandemija ir kokios pagalbos verslui reikės.

Ekonomikos ministerija yra pasiruošusi ir artimiausiomis dienomis išsiųs prašymą dėl notifikavimo paramos schemos ir suma padidėtų 4 kartus. Verslo įmonei būtų galima suteikti valstybės pagalbą iki 800 tūkst. eurų trejiems metams“, – Seime sakė R. Sinkevičius.

Laikinasis finansų ministras Vilius Šapoka teigė, kad priemonės ministrų lygmeniu yra suderintos.

„Tarp ministrų esame sutarę, dabar viskas priklauso nuo to, kaip greitai naujos priemonės, pagalbos schemos bus suderintos su Europos Komisija“, – teigė V. Šapoka.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymu, kuriamoms verslo pagalbos priemonėms derėtų rinktis schemą, pagal kurią reikėtų Europos Komisijos notifikavimo. Komunikatas reikalauja, kad būtų tikrinama, ar vidutinės ir didelės įmonės 2019 metų pabaigoje nepatyrė sunkumų.

Ministerija taip pat siūlys palikti galimybę suteikti paramą įmonėms, kurių apyvarta krito 30 proc. ir daugiau, tačiau ragins atsisakyti papildomo kriterijaus įtraukti veiklas tų sektorių, kuriuose minėtą apyvartos kritimą patyrė bent 40 proc. įmonių.