Naujienų srautas

Verslas2016.02.16 12:05

Trečdalis britų ir vokiečių verslo atstovų baiminasi „Brexit“

ELTA 2016.02.16 12:05

Kiek daugiau nei 31 procentas apklaustų stambaus masto verslininkų teigia, kad Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES), vadinamasis „Brexit“, turėtų „labai neigiamą“ ar „iš dalies neigiamą“ įtaką jų verslo investicijoms per ateinančius trejus metus, skelbia Vokietijos „The Local“.

„Baiminamasi, kad svaras dar labiau sustiprėtų, dėl to euro zonos narių įmonėms investavimas Didžiojoje Britanijoje dar labiau pabrangtų“, – „The Local“ sakė Britanijos verslo rūmų Vokietijoje (BCCG) direktorius Andrėjas Mejeris – Švikeratas (Andreas Meyer-Schwickerath).

29 procentai apklaustų verslo atstovų teigia, kad dėl „Brexit“ jų įmonėse tektų atleisti darbuotojų arba kiltų kitų su darbais susijusių sunkumų.

Taip pat 20 procentų įmonių prognozuoja, kad, Jungtinei Karalystei pasitraukus iš ES, joms teiktų sumažinti savo pajėgumus šioje valstybėje ar juos perkelti. Tarp informacinių technologijų srities įmonių tokių būtų net 41 procentas.

Iš viso 79 procentai apklaustų įmonių vadovų mano, kad Britanija turėti likti ES nare: taip manančių tarp Britanijos įmonių yra 76 procentai, Vokietijos – 83 procentai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi