Verslas

2016.02.15 16:00

„Independence“ SGD krovinys pasieks Valstybės atkūrimo dieną

LRT.lt2016.02.15 16:00

Į AB „Klaipėdos nafta“ valdomą suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą iš Norvegijos pirmą kartą gabenamas krovinys, skirtas dviem terminalo naudotojams. Jis terminalo laivą-saugyklą, pavadintą simboliniu vardu „Independence“ („Nepriklausomybė“) pasieks Lietuvai itin svarbią Valstybės atkūrimo dieną.

Klaipėdoje Kuršių mariose esantį SGD terminalą 140 tūkst. kub. m kiekio krovinys pasiekti turėtų vasario 16 d. ankstyvą rytą apie 8 val. Jį atgabensiantis dujovežis „Arctic Aurora“ Klaipėdos uoste lankėsi 2014 metų gruodį ir tuomet atgabeno pirmąjį komercinį krovinį. Šį kartą dujovežyje esantis krovinys yra skirtas dviem naujiems terminalo naudotojam – AB „Achema“ ir UAB „Lietuvos dujų tiekimas“. Su šiais naudotojais AB „Klaipėdos nafta“ terminalo naudojimo sutartis pasirašė šio mėnesio pradžioje, rašoma pranešime spaudai.

Iki šių metų pradžios SGD terminalas turėjo vieną paskirtąjį SGD tiekėją – UAB „Litgas“. Pagal AB „Klaipėdos nafta“ ir terminalo naudotojų sudarytas sutartis numatoma, jog iki šių metų rugsėjo pabaigos į terminalą krovinius atgabens 12 dujovežių.

„Pernai pradėjęs komercinę veiklą SGD terminalas atvėrė gamtinių dujų rinką Lietuvoje ir visame Baltijos regione. Šiomis dienomis jau galime įsitikinti, kad ne tik pasiekėme energetinę nepriklausomybę vien pasistatę terminalą kaip objektą, tačiau realiai sukūrėme infrastruktūrą ir turime visas reikiamas sąlygas, kad Lietuvos vartotojams energetinis išteklius būtų tiekiamas pagal tarptautinės rinkos dėsnius. Mūsų bendrovė, SGD infrastruktūros pradininkė ir vystytoja ir toliau dės visas pastangas, kad ši infrastruktūra tarnautų visokeriopai – tiek kaip alternatyvus energetinis šaltinis Baltijos regione, tiek kaip priemonė  plėtotis SGD verslui“, – sako Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

Valstybei priklauso 72,32 proc.  „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.