Verslas

2020.11.18 14:04

Vyriausybė kamšo teisines spragas: patikslino įstaigų, kurioms draudžiama dirbti, sąrašą

atnaujinta 14.48
Ignas Jačauskas, BNS, Jonas Deveikis, LRT.lt2020.11.18 14:04

Kadenciją baigianti Vyriausybė trečiadienį patikslino karantino sąlygas aiškiau apibrėždama ribojimus sporto klubams, baseino ir pirčių paslaugoms. Premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, patikslinimai dėl draudimų priimti siekiant išvengti piktnaudžiavimo atvejų, kada įmonės įdarbina gydytojus ir toliau teikia paslaugas, kaip sveikatingumo.

„Situacija stabilizuojasi, bet išlieka sudėtinga, kol kas nesiūlome nieko švelninti. Siūlome vieną patikslinimą – aiškiau apibrėžti laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu, kadangi kilo neaiškumų dėl tam tikrų paslaugų priskyrimo laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugoms (...) Buvo tikrai tokių situacijų, kada matėme, kad nustatytomis tvarkomis yra piktnaudžiaujama“, – posėdyje teigė laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Nutarimo dėl karantino pataisose įtraukta nuostata, jog draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas.

Draudimo išimtis bus taikoma viešosioms pirtims, kurios skirtos asmenų higienos poreikiams tenkinti.

Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad patikslinimai dėl draudimų priimti dėl to, kad kai kurios įmonės bando išvengti draudimų įdarbindamos gydytoją, neva įmonė teikia sveikatingumo paslaugas.

„Žmonės mūsų visada labai kūrybingi buvo ir yra dabar. Matome, kad veiklos, kurios buvo ribotos ar uždraustos, jos ir toliau buvo vykdomos, nes buvo surastas formalus draudimų apėjimas. Nesinorėtų, kad vietoje baseino mes padarytume sveikatingumo kompleksą, pasodintume ten formaliai gydytoją, kuris apžiūrėjęs leistų eiti į pirtis ir baseiną, o pramogų centras ir toliau veiktų. (...) Jeigu mes tas veiklas apribojame, tai ne todėl, kad norėtume kažką uždrausti, o dėl to, kad nebūtų rizikos plisti infekcijai“, – žurnalistams trečiadienį sakė S. Skvernelis.

SAM pažymi, kad nauji ribojimai neįvedami, o sprendimu siūloma aiškiau apibrėžti laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu, „kadangi kyla neaiškumų dėl tam tikrų paslaugų priskyrimo laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugoms“.

Antrasis karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7-ąją ir planuotas iki lapkričio 29-osios, tačiau A. Veryga teigė, jog jį bus siūloma pratęsti. Per karantiną viešose vietose privaloma dėvėti veido kaukes, draudžiama kavinių, barų ir pasilinksminimo vietų veikla, beveik visi renginiai, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas be žiūrovų, galioja kiti ribojimai.

A. Veryga minėjo, kad karantiną bus siūloma tęsti, sprendimus dėl to Vyriausybė turėtų priimti kitą savaitę.