Naujienų srautas

Verslas2015.02.14 17:02

Prancūzijos parlamentarai siūlo sukurti Europoje bendrą reitingų agentūrą

ELTA 2015.02.14 17:02

Prancūzijos parlamento aukštieji rūmai pasiūlė sukurti Europos Sąjungoje bendrą pasaulinio masto reitingų agentūrą.

Prancūzijos parlamento aukštieji rūmai pasiūlė sukurti Europos Sąjungoje bendrą pasaulinio masto reitingų agentūrą.

Tokią parlamentarų iniciatyvą paskatino tai, kad pastaruosius kelerius metus egzistuojančios reitingų agentūros „ne kartą klaidingai prognozavo kompanijų bankrotus ir ekonominio kataklizmo pasaulyje padarinius“, sakoma antradienį paskelbtoje Prancūzijos Senato ataskaitoje.

Senatoriai pabrėžė, kad tarp tarptautinių agentūrų „Standard & Poor`s“, „Moody`s“ ir „Fitch“ vyksta „sunki konkurencinė kova“.

„Atsižvelgiant į vietą, kurią užima šios institucijos pasaulinėje finansų sistemoje, būtų paranku sukurti vieną didelę Europos reitingų organizaciją, – teigiama Prancūzijos parlamento specialiosios komisijos 200 puslapių ataskaitoje. – Neleistina, kad reitingų pasaulyje nebūtų girdimas didžiausios ekonomikos – ES balsas.“

Senatorių nuomone, tokia institucija suteiktų Europai galimybę pasinaudoti pelninga reitingų rinka. Be to, šiuo atveju Europos vertybinių popierių savininkus vertins agentūra, kuri laikysis tų pačių darbo principų kaip ir jie.

Senato komisija kartu atmetė idėją įsteigti Europos valstybinę reitingų agentūrą. Į tokią organizaciją, aiškino senatoriai, su nepasitikėjimu žvelgtų užsienio investuotojai, be to, jos steigimui gali nepritarti JAV finansų valdžia, o be jos pritarimo apie pasaulinį statusą galima tik svajoti.

Galiausiai parlamentarai pasiūlė įsteigti privačią reitingų nekomercinę agentūrą. Šį projektą jie įvertino 300 mln. eurų, tuo tarpu 130 mln. eurų iš jų potencialūs investuotojai jau sutiko skirti.

Ši kompanija, teigiama ataskaitoje, vertintų firmų ir šalių reitingus, atsižvelgdama į tokius kriterijus kaip gyventojų užimtumo rodiklis, išsilavinusių piliečių dalis, inovacijų ir gamybos santykis. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi