Naujienų srautas

Verslas2016.02.13 14:49

Pasakė, kiek sumažėjo Rusijos prekybos apyvarta su ES

ELTA 2016.02.13 14:49

Rusijos prekybos apyvarta su Europos Sąjungos (ES) šalimis dėl sankcijų ir sumažėjusių naftos kainų susitraukė nuo 450 mlrd. iki 235 mlrd. eurų, pareiškė Rusijos vyriausybės vadovas Dmitrijus Medvedevas, praneša BBC.

„Per pastaruosius kelerius metus padėtis išties liūdna. Anksčiau prekybos apyvarta buvo pasiekusi net 450 mlrd. eurų, o dabar ji sumažėjo iki 235 mlrd. eurų“, – sakė D. Medvedevas per susitikimą su Rusijos ir Vokietijos verslo lyderiais per Miuncheno saugumo konferenciją.

Pasak Rusijos premjero, prekybos apyvarta su Vokietija per pastaruosius metus sumažėjo daugiau nei trečdaliu.

Rusijos ekonomikos nuostoliai dėl finansinių sankcijų ir smukusių naftos kainų 2014-2017 m. laikotarpiu gali siekti apie 570 mlrd. dolerių, praėjusią savaitę pranešė „Vedomosti“ remdamasis Ekonomikos ekspertų grupės ekspertais.

Nuostoliai, patirti dėl finansinių sankcijų, sieks apie 170 mlrd. dolerių, dėl atpigusios naftos – apie 400 mlrd. dolerių.

Šių dviejų sukrėtimų poveikis ne tik sumuojamas, jie vienas kitą dar labiau sustiprina, pabrėžia ekonomistai.

Rusijai aneksavus Krymą ir vėliau prasidėjus ginkluotam konfliktui rytinėje Ukrainos dalyje, Vakarų šalys Rusijai įvedė sankcijas. Maskva, atsakydama į ES sankcijas, įvedė embargą prekėms iš Vakarų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi