Verslas

2016.02.12 20:57

Naftos kaina po atsinaujinusių OPEC derybų kyla aukštyn

ELTA2016.02.12 20:57

JAV išgaunamos žaliavinės naftos kainos penktadienį pakilo daugiau kaip 10 proc., nes pasklidusi nauja informacija teikia vilčių, kad Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) nariai gali atnaujinti derybas dėl naftos gavybos mažinimo. Toks žingsnis leistų apmalšinti šiuo metu registruojamą pasiūlos naftos rinkoje perteklių. Apie tai praneša „Reuters“.  

Tiesa, net ir pranešus apie kylančias kainas, dėl šią savaitę susidariusio itin didelio jų šokčiojimo, iš viso savaitės pabaigoje registruojamas 7 proc. produkcijos vertės nuosmukis.

Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) energetikos ministras Suhailas bin Mohamedas al-Mazrouei dar ketvirtadienį pareiškė, kad OPEC šalys pasirengusios bendradarbiauti mažinant gavybą, teigiama „The Wall Street Journal“ pranešime. Pareigūnas sakė, kad atpigusi nafta verčia mažinti produkcijos tiekimą – tai padėtų vėl subalansuoti rinką.

JAE komentarai pasigirdo po kiek vangesnių Venesuelos ir Rusijos bandymų išjudinti Saudo Arabiją bei kitas stambiąsias naftos gavėjas ir paskatinti sutikti su gavybos apimčių mažinimu. Iš pradžių tokius siekius daugelis rinkos dalyvių sutiko gana skeptiškai.

Tiesa, žaliavinės naftos kainoms nuo 2014 m. vidurio jau sumenkus 75 proc. ir pasiekus žemiausią per 12 metų ribą daugelis ėmė tikėti, kad rodiklio atsigavimas anksčiau ar vėliau visgi bus stebimas: arba bus sumažintos gavybos apimtys, arba pakils paklausa.

„Laukiame, kad smunkanti JAV gavyba ypač veiks kainas ir šias dar iki metų pabaigos kilstelės atgal iki 50 JAV dolerių už barelį“, – teigiama banko „Commerzbank“ ataskaitoje. Tiesa, nemažai ekspertų prognozuoja ir ateinančiomis savaitėmis būsią priversti stebėti rimtą kainų svyravimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.