Verslas

2016.02.12 11:23

Penktadienį naftos kainos šoktelėjo 5 proc.

ELTA 2016.02.12 11:23

Naftos kainos penktadienį nuo prekybos pradžios pakilo 5 proc., tam įtakos turėjo Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) energetikos ministro pasisakymas, vėl sukėlęs vilčių dėl gavybos sumažinimo, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

„Brent“ nafta pabrango 1,3 JAV dolerio, iki 31,36 dolerio už barelį, o šviesiosios JAV naftos WTI ateities sandorių kaina pakilo 1,15 JAV dolerio, iki 27,35 dolerio.

JAE energetikos ministras pareiškė, kad Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC) pasirengusi svarstyti su kitais naftos eksportuotojais gavybos mažinimo klausimą ir kad žemos kainos jau verčia mažinti gamybą, o dėl to rinka, manoma, gali pati savarankiškai įgyti pusiausvyros.

Analitikai vis dar nemato OPEC ir kitų naftos gamintojų bendradarbiavimo galimybių ir teigia, kad naftos perteklius rinkoje bei žemos kainos išliks.

„JAE energetikos ministro pasisakymas apie OPEC pasirengimą bendradarbiauti turėjo nedidelį poveikį rinkai. Mes vertiname šiuos ministro žodžius kaip eilinį bandymą daryti įtaką rinkai ir manome, kad bendro gavybos mažinimo tikimybė yra labai menka“, – teigiama banko ANZ ataskaitoje.