Naujienų srautas

Verslas2016.02.11 16:12

Italijos premjeras vėl nepagailėjo kritikos ES

ELTA 2016.02.11 16:12

Italijos ministras pirmininkas Matteo Renzi palygino Europos Sąjungos (ES) pastaruoju metu vykdomą ekonominę politiką su vaistų skyrimu mirtinai sergantiems ligoniams, siekiant dirbtinai pailginti jų gyvenimą, praneša „EUbusiness“.

M. Renzi, nuolatinis ES biudžeto deficito taisyklių kritikas, atvirame laiške, publikuotame leidinyje „La Republica“, teigia, kad būtent griežto taupymo politika lėmė, kad Europa atsilieka nuo Jungtinių Valstijų.

„Šalys, kurių ekonomikos augo, to pasiekė tik todėl, kad laužė biudžeto deficito taisykles, – rašė jis, kaip pavyzdį paminėdamas Didžiąją Britaniją ir Ispaniją, šiuo metu augančias ekonomikas, tačiau turinčias atitinkamai 5 ir 6 proc. biudžeto deficitą.

„Ekonominiu požiūriu Jungtinės Valstijos yra turtingesnės nei prieš aštuonerius metus, Europa – atvirkščiai, silpnesnė. Laikraščio antraštės ar „Twitter“ formatu tą patį galima būtų pasakyti taip: Barackui Obamai pavyko, Barroso (buvusiam Europos Komisijos (EK) pirmininkui Jose Manueliui Barroso) – ne“.

„Jeigu vaistai neveikia po aštuonerių vartojimo metų, manyčiau, tokį gydymą galima vadinti beprasmiu, – pridūrė M. Renzi. – Nes jeigu griežtas taupymas yra visa, kas tau siūloma, tau niekas nepadės“.

Vos prieš dieną M. Renzi palygino Europos Sąjungą (ES) su orkestru, kuris nenustojo groti, kai skendo laivas „Titanikas“. „ES yra kaip orkestras, grojantis „Titaniko“ laive“, – agentūrai „Bloomberg“ sakė M. Renzi, tvirtindamas, kad jo pastangomis atgaivinta ir reformuota Italija užsitikrino teisę imtis pagrindinio vaidmens kuriant Bendrijos ateitį.

Pasak M. Renzi, daug svarbiau yra keisti ekonominę politiką, nei kurti bendrą euro zonos finansų ministeriją. Šią idėją pasiūlė Vokietijos ir Prancūzijos centrinių bankų vadovai – Jensas Weidmannas ir Villeroy de Galhau. Jie siūlo reformuoti euro zoną ir sukurti bendrą Europos finansų ministeriją, kuri padėtų atkurti ekonominę pusiausvyrą Europos Sąjungoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi