Verslas

2020.11.13 13:21

Europos Tarybos vystymo bankas Lietuvai suteikė 67,5 mln. eurų paskolą

ELTA2020.11.13 13:21

Europos Tarybos vystymo bankas (ETVB) Lietuvai suteikė ilgalaikę 67,5 mln. eurų paskolą, skirtą finansuoti investicijas į energetinio efektyvumo didinimą.

Kaip nurodo Finansų ministerija, ši paskola yra 2019 metais suteiktos 100 mln. eurų ETVB paskolos dalis, padidinant bendrą paskolos sumą iki 167,5 mln. eurų.

Paskolos lėšomis bus finansuojama daugiabučių namų renovacija, siekiant padidinti jų energetinį efektyvumą, sumažinti energijos suvartojimą ir išlaidas šildymui bei prisidėti prie poveikio aplinkai mažinimo ir gyvenimo sąlygų pagerinimo.

„Šiais metais bendravimas su ETVB yra ypač produktyvus – bankas prisidėjo ne tik prie didelę naudą kuriančių socialinių projektų, tokių, kaip ligoninių, mokyklų, bibliotekų ir muziejų renovacija, tačiau ir prie COVID–19 pandemijos keliamų ekonominių padarinių sušvelninimo“, – pranešime sako finansų ministras Vilius Šapoka.

ETVB penktadienį taip pat patvirtino papildomą 35 mln. eurų paskolą Vilniaus miesto savivaldybei, skirtą finansuoti miesto investicijų programą. ETVB taip pat anksčiau yra suteikęs paskolų Kauno miesto savivaldybei ir savivaldybės įmonei „Kauno autobusai“.

Nuo 1996 metų Lietuvai prisijungus prie ETVB, bankas Lietuvoje finansavo projektų už daugiau nei 600 mln. eurų.