Verslas

2020.11.13 09:00

Teismas atmetė skundą – „Klasco“ privalės įvertinti geležies krovos poveikį aplinkai

atnaujinta 11.21
BNS, LRT.lt2020.11.13 09:00

Koncerno „Achemos grupė“ valdoma didžiausia uostamiesčio krovos įmonė Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klasco“), planuojanti perkelti geležies rūdos krovą ir sandėliavimą į kitas uosto krantines, toliau nuo gyvenamųjų namų, privalės atlikti poveikio aplinkai vertinimą (PAV), pareiškė teismas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas penktadienį pranešė atmetęs bendrovės „Klasco“ skundą kaip nepagrįstą dėl Aplinkos apsaugos agentūros išvados, jog įmonei privaloma atlikti PAV.

Teismas nesutiko su įmone, jog agentūros išvada yra neteisėta ir nepagrįsta.

„Atrankos išvada grindžiama teisės aktų nuostatomis, joje nurodomos būtent tokios išvados priėmimo priežastys ir motyvai bei pagrindai, kuriais remiantis prieita prie tokios išvados. Todėl pareiškėja nepagrįstai tvirtina nesuprantanti, kuo remiantis priimta tokia atrankos išvada“, – rašoma teismo pranešime.

Aplinkos apsaugos agentūra pernai lapkritį nusprendė, kad PAV yra privalomas.

Tuo metu „Klasco“ teigia, jog ją stebina agentūros pozicija, nes taip vilkinamas dalies krovos perkėlimas toliau nuo gyvenamųjų namų.

Jau kurį laiką stengiamės taršos riziką keliančius krovos darbus atitraukti dvigubai toliau nuo gyvenamųjų namų ir taip dar labiau sumažinti tikimybę kietosioms dalelėms patekti už bendrovės teritorijos ribų. Todėl institucijos turėtų būti suinteresuotos pritarti atrankai kuo greičiau, jeigu iš tiesų rūpinamasi bendrovės kaimynystėje gyvenančiais žmonėmis“, – komentare BNS teigė „Klasco“.

Pasak įmonės, šiuo metu geležies rūda kraunama 7-8-9 krantinėse, iš kurių ją norima perkelti į 10-11 krantines.

Klaipėdos miesto savivaldybė siūlė atlikti PAV numatant neigiamą poveikį mažinančias priemones ir atliekant jų tyrimus. Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba nurodė, kad „Klasco“ krova 10-toje krantinėje vyks šalia pavojingo objekto – „Achemos grupės“ valdomo naftos produktus kraunančio Krovinių terminalo, todėl, jos nuomone, būtina įvertinti planuojamą veiklą.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentas siūlė atlikti vertinimą dėl triukšmo ir oro taršos, kad būtų nustatytas galimas neigiamas poveikis aplinkai ir visuomenės sveikatai.

Anksčiau skelbta, jog Aplinkos apsaugos departamentas šiemet liepą nustatė neatitikimų tarp „Klasco“ oro taršos šaltinių ir iš jų išmetamų teršalų inventorizacijos ataskaitos bei taršos leidime nustatytų duomenų. Bendrovė tikino, kad aplinkosaugos tyrimo rezultatai rodo tik „popierinius“ neatitikimus.

Pasak departamento, „Klasco“ iki praėjusių metų pabaigos turėjo rekonstruoti sandėlius dviejose krantinėse ir perkelti geležies rūdos krovą, tačiau to iki vasaros nepadarė.

„Šie neatitikimai yra tiesiogiai susiję su planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo procedūromis, dėl kurių šiuo metu vyksta teisminiai ginčai su Aplinkos apsaugos agentūra“, – liepą skelbė departamentas.

„Klasco“ taip pat teigia, jog dėl sandėlių šiuo metu vyksta teisiniai ginčai ir todėl sprendimai kol kas nepriimti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt