Verslas

2020.11.10 23:55

Islandijos vilnos gamintojams – aukso amžius: per pandemiją žmonės daugiau mezga, populiariausių siūlų nelieka akimirksniu

Vykintas Pugačiauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.10 23:55

Karantinas ir artėjantys žiemos šalčiai džiugina nedaugelį, bet ir viena, ir kita į naudą Islandijos gamintojams. Puikiai šildantys, jaukūs islandiškos vilnos megztiniai ir šiaip populiarūs pasaulyje, o dabar vilnos paklausą didina ir tai, kad daugelis, turėdami daugiau laiko namie, imasi megzti patys.

Tai pramonės šaka, kuriai į naudą ilgos žiemos valandos namie, o ypač kai didelė Europos dalis vėl uždaryta namie. Islandijos vilnos gamintojai sako, kad nebespėja tenkinti staigiai šoktelėjusios siūlų paklausos. Viena iš didžiausių šalies verpalų gamyklų, ir iki pandemijos pagamindavusi po tūkstantį tonų per metus, turėjo įdarbinti daugiau žmonių ir dirbti daugiau pamainų.

„Tai tikrai labai keistas laikas. Gaminame siūlus mezgimui rankomis, o mezgantieji rankomis dabar tai daro kaip pašėlę – ir namie, ir užsienyje. Mūsų eksportas staigiai pašoko ir kas savaitę išsiunčiame vieną ar du didelius konteinerius vilnos siūlų megzti rankomis“, – tikina vilnos verpalų bendrovės vadovas Sigurduras Saevaras Gunnarssonas.

Žinios. JAV Aukščiausiasis Teismas pradės svarstyti ieškinį atšaukti vieną iš svarbiausių Obamos laimėjimų – sveikatos reformą

Vienam megztiniui reikia 150 avių vilnos. Ji seniai buvo viena iš pagrindinių eksporto prekių, ypač pakilo paklausa prieš dešimtmetį, kai dėl finansinio kracho islandiškas eksportas smarkiai atpigo.

Pelną Islandijai neša ne tik pati vilna, bet ir tradicinių raštų pardavimas. Nusimegzti megztinį, tokį kaip senovės Islandijoje, nori vis daugiau mezgančiųjų laisvalaikiu. Gal tik per pandemiją tenka atsisakyti kai kuriose šalyse populiarėjančių bendro mezgimo ratelių.

„Raštai tokie nuostabūs ir taip smagu juos megzti, nes jie neturi siūlių. O vilnos siūlai atleidžia visokias klaidas, taigi nebūtina mokėti gerai megzti, kad nusimegztum megztinį“, – aiškina megztinių dizainerė Vedis Jonsdottir.

Paklausa per pandemiją šoktelėjo 70 procentų, ypač didelis šuolis Suomijoje, kurios klimatui tokie megztiniai visai praverčia. Tačiau Islandijos bendrovė dažnai sulaukia prašymų ir iš Švedijos bei Vokietijos. Kartais norintiems turi pasakyti ne: užsakymų tenkinti nespėja ir populiariausios spalvos dažnai būna išparduotos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt