Verslas

2020.11.10 10:50

Liko vienas balsavimas ir 257 eurų išmokas gaus daug siauresnis ratas savarankiškai dirbančiųjų

Justina Ilkevičiūtė, LRT.lt2020.11.10 10:50

Šeštadienį Lietuvoje prasidėjus nacionaliniam karantinui, daugelis savarankiškai dirbančių asmenų vėl gali pretenduoti į 257 eurų dydžio per mėnesį išmokas. Tačiau jau netrukus šis ratas žmonių gali stipriai sumažėti.

Taip atsitiks, jei Seimas priims įstatymo pataisas, kad išmokas galėtų gauti tik patekę į nuo COVID-19 ribojimų nukentėjusiųjų sąrašą.

Antradienį įstatymo projektui Seime po svarstymo parlamentarai pritarė, taigi teliko vienas žingsnis.

Šiuo metu savarankiškai dirbantys asmenys gali gauti 257 eurų dydžio išmoką per mėnesį, jeigu atitinka tris sąlygas: jų veikla yra registruota bent 3 mėn. iki karantino paskelbimo, gaunamas darbo užmokestis pagal darbo sutartį neviršija 607 eurų popieriuje, o jei tai juridinis asmuo, jis negali būti bankrutuojantis ar likviduojamas.

Tačiau Seimo nariai šiandien po svarstymo pritarė, kad išmokas šias tris sąlygas atitinkantys savarankiškai dirbantieji galėtų gauti tik tuo atveju, jei karantino metu Vyriausybė nustato ūkinės veiklos apribojimus ir šie patenka į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) skelbiamą nukentėjusiųjų dėl COVID-19 ribojimų sąrašą. Kad įstatymo projektas būtų priimtas, liko vienas balsavimas Seime.

Be to, dabar išmokas dirbantieji su individualios veiklos pažymėjimu gali gauti ne tik kas mėnesį karantino ir ekstremaliosios situacijos metu, bet ir dar du mėnesius karantinui pasibaigus, tačiau to norima atsisakyti.

Išmoką skiria Užimtumo tarnyba, moka „Sodra“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt