Naujienų srautas

Verslas2016.02.08 10:21

Kritęs doleris daliai verslo kanda, kitiems net naudingas

BNS 2016.02.08 10:21

Praėjusią savaitę į keturių mėnesių aukštumas JAV dolerio atžvilgiu pabrangęs euras, jei tendencija tęsis, nieko gero nežada mūsų eksportuotojams. Ekonomistai sako, kad dolerio kursas būtų skausmingas Lietuvos eksportuotojams, jeigu jis nuvertėtų iki 1,20–1,25 JAV dolerio už eurą, tačiau yra ir kita medalio pusė: lietuviams pinga JAV doleriais skaičiuojamos prekių transportavimo jūra sąnaudos į Kiniją, kitas pasaulio šalis, rašo „Verslo žinios“.

Bendrovės „Rokiškio sūris“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa sako, kad jau ir šiuo metu sustiprėjęs euras – iki 1,12 JAV dolerio už eurą – įmonės sūrių prekybai JAV nėra palankus, nes visus gautus dolerius įmonė turi versti į eurus, jais ji atsiskaito su žemdirbiais, darbuotojais, tiekėjais. Pati įmonė išlaidų JAV doleriais neturi. Savo ruožtu „Birštono mineralinių vandenų“ verslo plėtros direktorius Rolandas Sturlis pažymi, kad pingantis doleris mažina transportavimo sąnaudas, tad galutinė prekės kaina trečiosiose šalyse taip drastiškai, kaip nuvertėja JAV doleris, nepakyla.

„Pervežimai jūriniais konteineriais į Kiniją, kitas šalis dažniausiai įkainojami JAV doleriais, tad logistikos sąnaudos, pingant doleriui, mažėja. Tad silpnėjantis doleris mums yra naudingas, didelio nuostolio nepridaro“, – aiškino R. Sturlis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi