Verslas

2020.11.06 19:00

Klaipėdos verslininkai moja ranka į COVID-19: rengia „paskutinę vakarienę“, skaičiuoja užimtus staliukus ir žada net fejerverkus

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2020.11.06 19:00

Naujiems koronaviruso atvejais Lietuvoje pasiekus iki šiol neregėtas aukštumas netrukus įsigalios visuotinis karantinas. Nors žmonės raginti nuo nereikalingų kelionių ir kontaktų susilaikyti dar gerokai iki įsigaliojant suvaržymams, uostamiestyje klostosi kitoks scenarijus – žmonės pasitikti karantiną, tikėtina, plūs į miestą.

Bursis pasitikti karantiną

Dieną prieš karantiną uostamiesčio barai ir kavinės nusprendė specialiai atsisveikinti su lankytojais.

Kai kurie viešojo maitinimo paslaugas teikiantys verslininkai susibūrė į akciją „Paskutinė vakarienė“ ir dienos pietums paruošė akcijų ar tiesiog didesnį klientų kiekį galinčių suvilioti staigmenų – vaišino arbata, kava ar desertu, siūlė patrauklias nuolaidas ir pan. Kiti žmones viliojo ir atvykti atsisveikinimo vakarienėms, žadėjo vaišinti putojančiu vynu.

Klaipėdos laisvalaikio asociacijos pirmininkas Jevgenijus Sokolovas pasakojo, kad pavyzdžiui baras „Gaisrinė“ penktadienio vakarą pavadino „Paskutiniu iškvietimu“ ir žmones kvietė kartu sulaukti suvaržymų pradžios.

„Šiam vakarui visi stalai yra rezervuoti ir yra dar daug skambinančių. Žmonės nori prieš karantiną paskutinį kartą pailsėti, nes neaišku, kiek karantinas užsitęs. Galbūt tie žmonės, kurių gimtadieniai bus ateinančią savaitę ar šiomis dienomis, bandys šiandien atšvęsti“, – situaciją apibendrino J. Sokolovas.

Penktadienio vakaras šiame bare – lyg naujametė naktis: planuojami net fejerverkai ir paskutinių sekundžių iki vidurnakčio skaičiavimas drauge. Taigi, neatmetama, kad penktadienio vakarą vaizdas Klaipėdos centre neprimins pandemijai būdingo.

Kai kurie duris užvers visam laikui

Pašnekovas pastebėjo, kad ir kiti uostamiesčio barai jautė klientų susidomėjimą, tad neretas nusprendė kaip nors pažymėti paskutinį vakarą prieš visuotinį karantiną.

„Galbūt tai nėra linksmas atstsiveikinimas, nes verslininkams nėra linksma. Tačiau kadangi tai yra pasilinksminimo vietos, todėl išsiskiriama galbūt su šiokiu tokiu ironijos prieskoniu. Manome, kad Vyriausybė daug ką daro neadekvačiai. Klaipėdoje nėra nėra nė vieno židinio tarp barų ar sporto klubų, o darželiuose – yra, tačiau jie nėra uždaromi, o uždaroma ten, kur židinių nėra“, – pasilinksminimo vietų poziciją paaiškino J. Sokolovas.

Ir nors barai savo klientus penktadienį kvietė smagiai praleisti laiką, tačiau patys verslininkai karantino laukia ne ypač gerai nusiteikę. Teigiama, kad ne visi barai ir kavinės ketina dirbti tiekiant maistą į namus ar išsinešti, o kai kuriems verslininkams šis penktadienis iš tiesų gali prilygti paskutinei vakarienei, nes antrasis karantinas lems bankrotą.

„Jeigu kažkokių lašinių pavasarį dar buvo, tai antrų lašinių jau nėra. Dalis įstaigų po karantino jau tiesiog neatsidarys“, – teigė Klaipėdos laisvalaikio asociacijos pirmininkas J. Sokolovas.

Sveikatos specialistai netekę žado, dėmesį atkreips ir policija

Vis dėlto, tokios verslininkų iniciatyvos kai yra kviečiama susiburti karantino išvakarėse, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovus stebina.

„Dar iki 24 valandos galioja reikalavimai, kurie buvo nustatyti anksčiau – 2 m atstumo laikymasis viešojo maitinimo įstaigose, privaloma lankytojų registracija ir atsakingas elgesys. Tačiau jeigu yra vartojamas alkoholis, dažniausiai visi reikalavimai išplaukia ir visi juos pamiršta. Tai yra puota labai nevykusiu metu. Suprantu verslą, tačiau kai žmonės dirba neskaičiuodami valandų ligoninėse ir mūsų įstaigoje be savaitgalių, siekdami atsekti tuos atvejus, duoti rekomendacijas, registruoti tyrimams ir atlieka daug kitų sudėtingų darbų, toks elgesys mažų mažiausiai nekorektiškas“, – įvertino NVSC Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas.

Pašnekovas pastebėjo, kad verslininkams vertėtų nepamiršti, kad nuo vidurnakčio Klaipėdoje, kaip ir visoje Lietuvoje, įsigalios visuotinio karantino reikalavimai, kurių yra privalu laikytis. Tai reiškia, kad kavinės ir barai laikrodžiams išmušus vidurnaktį turės užverti duris, bus draudžiami žmonių susibūrimai ir pan. Neatmetama, kad po vidurnakčio situaciją kontroliuoti imsis ir policijos pareigūnai.

„Savininkai turėtų labai rimtai pagalvoti, ar nereikėtų užsiverti anksčiau, kad po to jų lankytojai nepridarytų jiems tam tikrų problemų“, – pabrėžė R. Grigaliūnas.

Gali būti, kad kavinėse artimai kontaktavę žmonės po to pajus koronaviruso simptomus. Tokių atvejų jau yra buvę Vilniuje, Kaune. Panašaus atvejo jau būta ir uostamiestyje, kai studentams neseniai mieste surengus helovino šventę tarp jos dalyvių pasklido COVID-19 virusas. Šiuokart akcentuojama ir grėsmė susirgti ne tik barų lankytojams, bet ir ten dirbantiesiems.

„Tikėtina, kad ir čia turėsime vieną–kitą židinį. Viena yra kai žmonės ateis pavakarieniauti, bet kai susirinks jaunimas ir bus atrakcijų – tikrai niekas rankų sudėję nesėdės. Labai skaudu, kad yra toks įvertinimas ar negerbimas tų, kurie stengiasi imtis priemonių“, – pabrėžė R. Grigaliūnas.

Populiariausi