Naujienų srautas

Verslas2016.02.05 13:34

R. Masiulis: rinkoje atsirado reali konkurencija „Gazprom“ dujoms

BNS 2016.02.05 13:34

Jau trečios Lietuvos dujų importuotojos – bendrovės „Lietuvos dujų tiekimas“ (LDT) susitarimas su Norvegijos dujų koncernu „Statoil“ dėl suskystintų gamtinių dujų (SGD) pirkimo įrodo, kad rinkoje atsirado reali konkurencija rusiškoms „Gazprom“ dujoms, sako energetikos ministras.

„SGD terminalo išdujinimo pajėgumai ir kiti techniniai parametrai leidžia lanksčiai reaguoti į rinkos pokyčius ir įsigyti pigesnių dujų. „Lietuvos dujų tiekimo“ susitarimas su „Statoil“ yra akivaizdus įrodymas, kad dujų rinkoje atsirado reali konkurencija „Gazprom“ dujoms. Tai – gera žinia visiems vartotojams ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje. Šių šalių vartotojams taip pat yra pasiekiamos dujos iš SGD terminalo Klaipėdoje“, – komentare BNS teigė Rokas Masiulis.

Iki šiol tik „Gazprom“ dujas pirkusi LDT penktadienį pasirašė sutartį su „Statoil“, pagal kurią iki šių metų spalio įsigis daugiau kaip pusę šių metų dujų poreikio – apie 300 mln. kubų.

LDT vadovas Mantas Mikalajūnas BNS teigė, kad „Statoil“ dujos pasirinktos, nes „Gazprom“ nebuvo lankstus ir pasiūlė nepalankią kainodarą.

Dujų prekybos bendrovė „Litgas“ pagal atnaujintą sutartį šiemet iš „Statoil“ įsigis 350 mln. kubų dujų, dar apie 500 mln. kubų „Statoil“ dujų turėtų įsigyti didžiausia šalies dujų vartotoja Jonavos trąšų gamykla „Achema“.

2016 metais per SGD terminalą Lietuva atsigabens daugiau nei pusę viso šalyje suvartojamo dujų kiekio – 1,15 mlrd. kubų. Visas jos dujų poreikis sieks iki 2 mlrd. kubų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi