Verslas

2016.02.05 16:31

„Lietuvos dujų tiekimas“ dujas pirks iš „Statoil“

BNS, LRT.lt2016.02.05 16:31

Valstybės valdoma dujų importo bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“, iki šiol pirkusi dujas tik iš Rusijos dujų koncerno „Gazprom“, jas pirks iš Norvegijos „Statoil“.

Bendrovė pranešė, kad pasirašė sutartį su „Statoil“, pagal kurią iki šių metų spalio ji įsigis daugiau kaip pusę šių metų dujų poreikio – apie 300 mln. kubų.

„Lietuvos dujų tiekimo“ vadovas Mantas Mikalajūnas teigė, kad „Gazprom“ kainodara pasidarė nepalanki, tad perkant suskystintas gamtines dujas (SGD), bendrovė galės išlaikyti stabilią kainą vartotojams.

„Išaugus SGD pasiūlai ir kritus naftos kainoms, SGD tam tikrais laikotarpiais gali sėkmingai konkuruoti su dujotiekiu tiekiamomis dujomis. Įvertinę „Gazprom“ pasiūlymus ir apklausę SGD rinkos dalyvius, pasirinkome daugiau kaip pusę šių metų poreikio – apie 300 mln. kubinių metrų importuoti iš „Statoil“ per SGD terminalą. Šia sutartimi mes diversifikuosime savo tiekimo portfelį ir galėsime mūsų klientams išlaikyti stabilias gamtinių dujų tiekimo kainas, nepaisant nepalankia linkme pasikeitusios „Gazprom“ kainodaros“, – pranešime teigė M. Mikalajūnas.

„Sandoris parodė, kad tiekimo šaltinių diversifikavimas duoda vaisių – galime rinktis, iš ko pirkti dujas, atsižvelgiant į kainą. Ir ateityje naudosimės turimu lankstumu, aktyviai vertindami rinką ir siekdami užtikrinti geriausias sąlygas Lietuvos dujų vartotojams“, – sakė „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius dr. Dalius Misiūnas.

Šiuo metu „Statoil“ dujas perka tik dujų prekybos bendrovė „Litgas“ , o netrukus jas pirks ir didžiausia dujų importuotoja – Jonavos trąšų gamykla „Achema“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt