Verslas

2020.11.05 22:37

Kalėdinių eglučių verslininkai džiūgauja – prognozuoja, kad prekyba bus aktyvesnė nei bet kada anksčiau

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.05 22:37

Nors iki Kalėdų dar pusantro mėnesio, darbai kalėdinių eglių plantacijoje verda. Stambiausias šalies eglių augintojas Daivaras Pranciulis sako, kad šiam verslui pandemija įtakos beveik neturi. Dešimtys tūkstančių eglių jau keliauja į užsienio šalis.

Kalėdinių eglių plantacijoje dabar pats darbymetis. Kertamos ir pakuojamos eglės, jos ruošiamos užsienio rinkai. Per šį mėnesį medeliai pasieks Jungtinę Karalystę, Švediją, Suomiją, Estiją. Plantacijos šeimininkas sako, kad verslui pandemija įtakos beveik neturi.

„Mes truputį buvome darbus apstabdę. Gal truputį su žmonėmis sudėtinga, nes bijo žmonės išeiti, bijo dirbti, bijo išvažiuoti. Bet kol kas viskas kaip ir anksčiau“, – tikina verslininkas.

Žinios. Dvigubai didės baudos už triukšmavimą: gali tekti susimokėti nuo 100 iki 600 eurų

Ištisus metus žaliuojanti plantacija Joniškio rajone užima apie 200 hektarų. Didžiausiame Lietuvoje eglių ūkyje auga beveik 1,5 milijono medelių. Kasmet į užsienį išgabenama apie 80 tūkstančių jų, o tik 3 tūkst. lieka Lietuvos rinkai.

Pasak plantacijos šeimininko, eglių kainos išlieka stabilios. Už medelį iš plantacijos prašoma vidutiniškai 5 eurų.

„Už kiek aš parduodu ir iki kol nuvažiuoja iki Anglijos ar Švedijos, Norvegijos, jų kaina gali išaugti iki 5 kartų. Gal žmonės sako brangu, čia vienkartinis dalykas, bet įdėkite tiek darbo. Reikia 6–7 metų ją užauginti. Ta kaina nėra didelė“, – sako verslininkas.

Užsieniečių vertinamas lietuviškas eglutes verslininkas ir pats kasmet puošia savo namuose. Esą paprastoji lietuviška – pati kvapniausia, o tinkamai prižiūrima išsilaikys net mėnesį, reikia tiesiog 2–3 eglės koto centimetrus įmerkti į vandenį.

Pasak verslininko, šiemet eglučių prekyba turėtų būti kur kas aktyvesnė, nei ankstesniais metais. Manoma, kad keliauti po svečias šalis nebegalėsiantys žmonės šventes sutiks namuose. Tad ir eglių šiemet bus papuošta gerokai daugiau.