Verslas

2016.02.04 20:15

Sirijos donorių konferencija surinko apvalią sumą

BNS 2016.02.04 20:15

Sirijos donorių konferencija surinko daugiau kaip 10 milijardų dolerių. Tai ketvirtadienį pareiškė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas.

„Per vieną dieną, atsakydami į humanitarinę krizę, mes surinkome daugiau kaip 10 milijardų dolerių“, – sakė jis. Premjeras pažymėjo, kad už šias lėšas, be kita ko, Artimųjų Rytų valstybėse bus kuriamos darbo vietos ir sudaromos reikiamos sąlygos vaikams mokytis.

Anot D. Camerono, 6 milijardai dolerių bus skirti humanitarinėms operacijoms Artimųjų Rytų regione šiais metais, o dar 5 milijardai šioms reikmėms bus pervesti iki 2020 metų. „Šis darbas yra gyvybiškai būtinas tiems, kurie kenčia pačioje Sirijoje, pabėgėliams ir regiono šalims, kurios daro tiek daug. Tai, ką mes šiandien pasiekėme, atliks lemiamą vaidmenį gelbstint pabėgėlius, kurie ryžtasi pavojingai kelionei į Europą“, – pažymėjo Didžiosios Britanijos premjeras.

Jo manymu, sureguliuoti Sirijos konfliktą galima tik politinėmis priemonėmis, o pradėti humanitarines operacijas bus įmanoma „po ugnies nutraukimo“. „Būtina nutraukti ugnį ir sudaryti pereinamąją vyriausybę“, – pridūrė D. Cameronas.