Verslas

2016.02.04 11:25

Venesuela įvardijo šalis, sutinkančias derėtis dėl naftos kainų

ELTA 2016.02.04 11:25

Rusija, Omanas ir dar šešios Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) narės sutiko dalyvauti neeiliniame susitikime, skirtame susidariusiems naftos kainų pokyčiams. Anot „Bloomberg“, tokią informaciją pateikia Venesuelos naftos ministerija po jos vadovo Eulogio Del Pino vizito į Iraną.

Jeigu derybos bus surengtos, jose dalyvauti, be karteliui nepriklausančių Rusijos ir Omano, pasirengusios taip pat ir tokios šalys kaip Irakas, Alžyras, Nigerija, Ekvadoras, Iranas ir Venesuela. Jų susitikimo tikslas – susitarti dėl naftos gavybos, nurodo Karakaso pareigūnai ir primena, kad dabartinės kainos destabilizuoja rinkas.

Venesuelos naftos ministras E. Del Pino sausio pabaigoje išvyko į darbo kelionę po naftą išgaunančias šalis. Vasario 1 d. jis Maskvoje susitiko su Rusijos energetikos ministru Aleksandru Novaku, šalies naftos bendrovių atstovais. Ministras taip pat planavo vizitą į Katarą, Iraną, Iraką ir Saudo Arabiją.

Dar sausio 31 d. Venesuelos lyderis Nicolas Maduro pareiškė, kad OPEC narės bei karteliui nepriklausančios gavėjos jau greitai turi susitarti dėl naftos kainų stabilizacijos.

„Tiesa, pasakyti „jau artėja prie susitarimo“ dar nereiškia, kad susitarimas jau pasiektas“, – pabrėžia Venesuelos prezidentas. Anot jo, rinkas stabilizuotų net ir nedidelis kainų augimas, taip pat galintis užtikrinti ir tolesnį kuro kainų augimą.