Naujienų srautas

Verslas2016.02.04 10:24

R. Šadžius: VMI patikrins maždaug dešimtadalį visų gyventojų sąskaitų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.02.04 10:24

Finansų ministras teigia, kad Valstybinė mokesčių inspekcija patikrins tik maždaug dešimtadalį visų gyventojų sąskaitų ir tai bus daroma automatiniu būdu, be konkrečių sąskaitų išklotinių.

Pagal naujus įstatymo pakeitimus, nuo kitų metų inspekcija iš bankų gaus informaciją apie sąskaitas, jei to paties asmens visų sąskaitų apyvarta bus didesnė nei 15 tūkst. eurų, arba visose sąskaitose metų pabaigoje bus daugiau nei 5 tūkst. eurų. Anot Rimanto Šadžiaus, naujoji tvarka palies tik maždaug dešimtadalį visų sąskaitų.

„Iš banko gavus duomenis apie likutį metų pabaigoje, jokių sąskaitų išklotinių mokesčių inspekcijai teikiama nebus. Tas automatinis duomenų teikimas sumanytas būtent tam, kad žmonės būtų mažiau trukdomi. Jeigu mokesčių inspekcija mato, kad į sąskaitą įplaukia nemažos sumos, bet tai žmogus, kuris oficialiai uždirba, tikai niekas jokių klausimų neužduos. Bet išsigąsti ir suklusti turėtų tie, kurie oficialiai deklaruoja, kad nieko neuždirba arba tarsi dirba už minimalią algą, o jų banko sąskaitose sukasi dideli pinigai“, – sako finansų ministras R. Šadžius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi