Verslas

2016.02.04 17:45

Atėnų centre anarchistai atakavo pareigūnus Molotovo kokteiliais

ELTA 2016.02.04 17:45

Protestuodamos prieš planuojamą pensijų reformą ir mokesčių didinimą, Graikijos profsąjungos ketvirtadienį surengė visuotinį streiką. Vyriausybės vadovas Aleksis Cipras ne kartą perspėjo, kad be reformos jau netrukus gali nelikti pinigų pensijoms. Per protestą Atėnų centre kilo riaušės – Sintagmos aikštėje prie šalies parlamento grupė anarchistų ėmė mėtyti butelius su Molotovo kokteiliais į policininkus, praneša Atėnų naujienų agentūra.

Atsakydama į tai policija panaudojo garsines granatas ir ašarines dujas.

Anksčiau anarchistai atakavo pareigūnus Stadiu gatvėje, už kelių šimtų metrų nuo Sintagmos aikštės.

Ketvirtadienį Graikijoje vyksta visuotinis streikas ir masinės demonstracijos prieš socialinio draudimo sistemos pakeitimus.

Policijos duomenimis, Atėnuose į gatves išėjo 45–50 tūkstančių demonstrantų.

Nedidelės anarchistų grupės per masines akcijas dažnai sukelia riaušes. Salonikuose anarchistai surengė savo eitynes, per kurias daužė vitrinas ir rašinėjo šūkius ant pastatų sienų. Jie užpuolė vienos parduotuvės lankytojus ir darbuotojus, kurie nedalyvavo streike.

Protestų bangą Graikijoje sukėlė A. Cipro vyriausybės planai, be kita ko, vidutiniškai 15 proc. mažinti pensijas naujiems pensininkams. Reforma smarkiai paveiktų ir ūkininkus.

Dėl streiko ketvirtadienį nedirbo ministerijos, mokyklos, nekursavo keltai ir traukiniai. Taip pat nedirbo dauguma vaistinių, parduotuvės. Dėl advokatų streiko savo darbą laikinai nutraukė teismai.