Verslas

2016.02.03 10:27

V. Ušackas siūlo žvalgytis į Kazachstaną ir Baltarusiją

BNS2016.02.03 10:27

Mainais į prarastą Rusijos rinką lietuviams reikėtų daugiau naudos siekti palaikant santykius su Kazachstanu, kuris neseniai pasirašė naują bendradarbiavimo su ES sutartį, ir su Baltarusija, kurios santykiuose su ES jaučiamas atšilimas, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariams teigė Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Rusijos Federacijoje Vygaudas Ušackas, rašo „Lietuvos žinios“.

Atsakydamas į klausimą apie pranešimus, neva vyksta užkulisiniai dvišaliai susitikimai ir Rusija gali daryti atranką, iš kurių šalių prekes įsileisti, iš kurių – ne, diplomatas pažymėjo, kad prekybos klausimus šalys yra patikėjusios Briuseliui – ES sprendimas gali būti tik vienas visiems. Tačiau jis priminė, kad ES krovinių srauto nestabdė – prekybinį embargą paskelbė Rusija. Ji esą taiko draudimus, kuriais pati sau kenkia, manipuliuodama veterinarijos ir fitosanitarijos reikalavimais

Pasak dienraščio, V. Ušackas spėja, kad dėl Rusijos ir ES energetinės bei ekonominės priklausomybės palaikant tarpusavio bendravimą turės atsirasti pragmatinio susitaikymo žingsnių ir susitarimų atskirose srityse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt