Verslas

2016.02.02 17:00

Kalvarijų turgus keičiasi neatpažįstamai

DELFI.lt2016.02.02 17:00

Sostinėje esantis Kalvarijų turgus išgyvena atsinaujinimo laikus. Antradienį atidarytas atnaujintas Rūkytų gaminių paviljonas.

Pačiame sostinės centre įsikūręs legendinis Kalvarijų turgus jau antrus metus sparčiai renovuojamas ir tampa vis patrauklesnis lankytojams, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Jau dabar rekonstruota daugiau nei pusė turgavietės teritorijos, o investicijos į rekonstrukciją siekia 4 mln. eurų. 2017 m., baigus rekonstrukciją, vilniečiai bei sostinės svečiai galės džiaugtis bene moderniausia turgaviete sostinėje.

Vienas opiausių lankytojų poreikių buvo – patogi ir erdvi automobilių stovėjimo aikštelė. Vykdant pirmąjį rekonstrukcijos etapą, pirkėjų patogumui, aikštelė buvo padidinta net trigubai – iki 160 stovėjimo vietų.

Iki rekonstrukcijos, visi turgaus pastatai buvo nešildomi, o dabar paviljonuose įrengta moderni šildymo sistema. Maisto produktų prekyvietėse veikia inovatyvi centralizuota šaldymo sistema, jungianti šaldymo vitrinas. Prekybos erdvėse įrengtas šiuolaikiškas, elektros energiją taupantis apšvietimas bei rekuperacinė vėdinimo ir kondicionavimo sistemos.

Turgavietės rekonstrukcija pradėta 2013 m. pabaigoje, o bus baigta iki 2017 m. gruodžio 1 d. Kalvarijų turgų valdanti bendrovė į atnaujinimą iš viso planuoja investuoti 7,5 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt