Verslas

2020.10.30 22:51

Ilgąjį savaitgalį kurortai bus sausakimši: verslininkai tikina, kad juos gelbsti medikų atostogų programa

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.30 22:51

Ilgąjį savaitgalį kurortai bus pilni, poilsiautojai rezervuoja viešbučius ir vyksta ilsėtis. Kurortų verslininkai pripažįsta, kad šiemet juos labai gelbėja ir medikų atostogų programa.

Jau penktadienio vidurdienį Palangoje poilsiautojų – neįprastai gausu. Poilsiauja ir tėvai, pasinaudoję mokinių atostogomis, ir mokytojai, ir medikai.

Ilgasis savaitgalis visuose šalies kurortuose bus apypilnis. Apgyvendinimo sektoriuje rezervuoti kone visi kambariai. Tik pastebima, kad didelę įtaką daro kasdien skelbiama užsikrėtimų COVID-19 statistika.

Karantinas – nė motais. Ilgąjį savaitgalį kurortų viešbučiuose vietų beveik nebėra

„Jeigu skaičiai tik tampa didesni, tai nuo 5 iki 15 procentų rezervacijų būna atsisakoma“, – pasakoja Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė.

Viešbučio „Gabija“ direktorė Kristina Telpokaitė sako, kad rezervacijas atšaukia ir patekę į izoliaciją, ir užsikrėtę COVID-19.

„Žmonės paskambina ir anuliuoja, vieni priversti izoliuotis, kiti praneša, kad nustatytas koronavirusas, savo keliones atšaukia, treti yra tokie, kurie tiesiog vengia važiuoti, laikosi reikalavimų“, – pasakoja ji.

Kurortų verslininkai sako, kad šiemet juos gelbėja medikų atostogų programa. Birštonas, Druskininkai, Neringa net sunkiai sutalpina visus, norinčius pasinaudoti 200 eurų parama.

„Užimtumo prasme tai šitas ruduo tikrai yra kitoks, jis yra gausesnis. Daro įtaką COVID-19, nes veikia medikų programa“, – tikina viešbučio vadovė.

R. Kmitienė teigia, kad užsienio turistų sumažėjo 80–90 proc.

„Jeigu pasižiūrėtume užsienio turistų, tai skaičiai turbūt 80–90 procentų yra mažesni, tačiau panašūs turistų srautai buvo vietinių turistų. Jeigu pernai 40 procentų sudarė lietuviai turistai, tai šiemet – 90–85 procentai“, – sako ji.

Pavasarį viešbučiai du mėnesius nedirbo, tad sako, kad sunku pasakyti, ar dabar pavyks kompensuoti praradimus. Verslininkai baiminasi, kad plintant virusui vėl teks užsidaryti. Tokiu laiku jau vykdavo ir rezervacijos Naujųjų metų vakarui, o dabar kol kas neaišku, ar bus galima švęsti.