Naujienų srautas

Verslas2016.02.02 07:28

Gyventojai mieliau skolina valstybei

Finansų ministerija pastebi, kad šiek tiek auga gyventojų, skolinančių valstybei, skaičius. Ekspertų teigimu, kai bankų indėlių palūkanos tokios žemos, gyventojai ieško būdų, kur saugiau investuoti turimus pinigus.

Šalis nuolat skolinasi vidaus bei užsienio rinkose, nes tiek valstybės, tiek „Sodros“ biudžetas yra deficitinis. 

Todėl valstybė vis išleidžia vertybinių popierių, kurių įsigiję investuotojai, kreditoriai ar gyventojai, paskolina valstybei. Šiuo metu valstybės skolinimosi reitingas geriausias per visą šalies istoriją, todėl palūkanos už šias skolas yra itin žemos. Jos yra panašios į palūkanas už indėlius bankuose, todėl pastebima, kad dalis gyventojų perka valstybės vertybinius popierius, taip paskolindami valstybei. 

Skaičiuojama, kad praėjusiais metais valstybė vidaus rinkoje pasiskolino ketvirtadaliu daugiau nei 2014-aisiais. Nors didžiąją dalį skolintojų sudarė profesionalūs investuotojai, tačiau ir gyventojų paskolinta dalis augo. 

Pavyzdžiui, Italijoje valstybės taupymo lakštai yra itin populiarūs, gyventojai valstybei paskolina milijonus kasmet. Tuo metu Latvijoje tokie vertybiniai popieriai dar mažiau populiarūs nei Lietuvoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi