Verslas

2020.10.30 14:39

Veryga kreipėsi į verslininkus: jei nustos funkcionuoti kritiniai sektoriai, niekam nebebus reikalingas ir pasilinksminimo sektorius

Jonas Deveikis, LRT.lt2020.10.30 14:39

„Viešojo maitinimo įstaigų uždaryti neplanuojame, tačiau naktinio pasilinksminimo vietų verslininkai turėtų suprasti, kad nustojus funkcionuoti kritiniams sektoriams, niekam nebebus reikalingas ir pasilinksminimo sektorius“, – sako sveikatos apsaugos ministras, operacijų vadovas Aurelijus Veryga. 

Penktadienį nuotolinės konferencijos metu A. Verygos pasiteiravus, ar neplanuojama visiškai uždaryti naktinių klubų, kadangi dėl leidimo jiems veikti, verslas negali gauti kai kurių subsidijų, jis pažymėjo, kad to daryti kol kas neplanuojama.

Prieš Vėlinių savaitgalį – Verygos prašymas: jei yra galimybė, kapinių lankymą atidėkite

„Tokio plano nebuvo bent jau kol kas. Nežinau, ar yra prasmė jas uždarinėti. Kam tą daryti, jeigu viešojo maitinimo įstaiga – ta pati, kuri dirbdavo ir naktį, dirba ir dieną. Ji gali priimti klientus, teikti maitinimo paslaugas. Maistą gaminti ir vietoje, ir išsinešimui. Nematau prasmės imti ir uždarinėti visą sektorių vien dėl to, kad keletas naktinio pasilinksminimo vietų patiria labai didelius sunkumus“, – penktadienį žurnalistams teigė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras taip pat paragino pasilinksminimo vietas valdančius verslininkus būti solidarius, nes sustojus kritinių sektorių veiklai – jų paslaugų niekam nebereikės.

Jeigu nustos funkcionuoti kritiniai sektoriai, niekam nebebus reikalingas ir pasilinksminimo sektorius.

„Noriu dar kartą pakartoti, kad situacija yra labai sudėtinga. Ir, matyt, mažiausiai apie ką turėtume galvoti, tai apie pasilinksminimus ir panašius dalykus. Verslą kviesčiau būti solidariu su visuomene. Jeigu nustos funkcionuoti kritiniai sektoriai, niekam nebebus reikalingas ir pasilinksminimo sektorius“, – sakė ministras.

LRT.lt primena, kad nuo spalio 26 d. viešojo maitinimo įstaigų darbo laikas apribotas nuo 7 iki 24 val. Taip pat įstaigų klientus privaloma registruoti.

Dėl įvestų ribojimų, apie laikiną užsidarymą nuo trečiadienio paskelbė Vilniaus barai „Bardakas“, „Sanatorija“ ir „Dirigentai“. Kiek anksčiau apie užsidarymą pranešė naktinis klubas „Materialistė“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt