Verslas

2020.11.12 18:54

Regionuose nerandant norinčiųjų dirbti valstybės tarnyboje specialistai viliojami ir būstais

Vesta Tizenhauzienė, Dovilė Lisauskaitė , LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.12 18:54

Regionų įstaigos neranda norinčiųjų dirbti valstybės tarnyboje. Vien Panevėžio apskrityje iš šimto skelbtų konkursų daugiau nei pusė jų neįvyko. Pretendentai arba neateina, arba neatitinka reikalavimų. Darbas valstybės tarnyboje regionuose daugelio nežavi ir dėl atlyginimo, ir dėl sunkiai randamo būsto.

Ina Romanova neseniai pradėjo dirbti Biržų rajono savivaldybėje tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatore. Specialistė neslepia dėl pasirinkimo sulaukusi kritikos ir bandymų atkalbėti.

Žinios. Lietuvoje – didžiausias per parą registruotų mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios

„Valstybės tarnautojai yra vadinami biudžetininkais, geriančiais kavą, nedirbančiais, tai tikrai nekuria patrauklaus darbo įvaizdžio, kur jaunas žmogus yra ambicingas, norėtų pasirinkti tokį darbą“, – sako I. Romanova.

Į Biržus iš Šiaulių moteris ryžosi atvykti, nes čia pasitaikė galimybė pritaikyti įgytą išsilavinimą.

„Mano studijos buvo valstybės finansuojamos, tai turėjau ir tam tikro idealistinio požiūrio, kad būtent valstybės tarnyboje galėčiau realizuoti save ir išpildyti tuos lūkesčius, kuriuos valstybė turėjo finansuodama mane šiomis studijomis“, – sako Biržų savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo specialistė.

Biržų rajono savivaldybės meras pripažįsta, kad tokių kaip ši specialistė rasti sudėtinga. Iš 24 skelbtų konkursų į valstybės tarnautojo vietą neįvyko daugiau nei pusė.

„Jaunam specialistui be stažo – 700–800 eurų į rankas, tai dažnai jaunas specialistas susigundo įsidarbinti privačioje kompanijoje.

Jauni specialistai susiduria, kad sudėtinga jaunoms šeimoms išsinuomoti gyvenamąjį plotą“, – sako Biržų rajono meras Vytas Jareckas.

Biržai žada jauniems specialistams suteikti savivaldybės būstą. Tikimasi, kad gelbės ir galimybė dirbti iš namų, kas itin patogu gyvenantiems kitame mieste. Valstybės tarnybos departamento atstovė sako, kad pačios įstaigos turi labiau stengtis ir viešinti konkursus, juolab, kad dabar sudarytos ir palankesnės sąlygos siekiantiesiems įsidarbinti valstybės tarnyboje.

„Reikalaujama arba patirties tam tikroje darbo srityje, arba tam tikro išsilavinimo, taigi yra puikios galimybės dirbti tiek jaunimui, kuris neturi patirties, tiek labiau patyrusiems, bet neturintiems konkretaus išsilavinimo. Ir iš tikrųjų matosi, kad daugėja pretendentų ir metų gale mes tikriausiai kalbės apie didesnį žmonių aktyvumą“, – sako Valstybės tarnybos departamento specialistė Lina Biekštaitė.

Pastebima, kad per pandemiją, netekę darbo privačiame sektoriuje, žmonės labiau domisi valstybės tarnyba. Būtent dėl to tikimasi metų pabaigoje sulaukti daugiau valstybės tarnautojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt