Verslas

2020.10.29 23:10

„Bolt“ nuostoliai pernai išaugo iki 85 mln. eurų

BNS2020.10.29 23:10

Estijos startuolis „Bolt“, teikiantis pavežėjimo, elektrinių paspirtukų bei maisto pristatymo į namus paslaugas, pranešė 2019-aisiais patyręs 85 mln. eurų grynąjį nuostolį – 24 mln. eurų, arba 39 proc., didesnį nei 2018 metais.

Finansinė apyvarta pernai siekė 150 mln. eurų.

Vienas „Bolt“ įkūrėjų ir vadovas Markusas Villigas pabrėžė, kad bendrovė yra viena sparčiausiai augančių pasaulyje iš technologijų kompanijų. Šių metų gegužę „Bolt“, iš Londone įsikūrusios tarptautinės investicijų valdytojos „Naya Capital Management“ pritraukusi 100 mln. eurų, buvo įvertinta 1,7 mlrd. JAV dolerių.

M. Villigo žodžiais, nuostolius šiame veiklos sektoriuje reikia vertinti kitaip nei kituose sektoriuose.

„Mes esame labai patenkinti, ir tai buvo investuotojams tikėtas rezultatas. Augimas labai konkurencingoje rinkoje reikalauja investicijų“, – sakė M. Villigas.

Jis pripažino, kad Estijos kontekste nuostoliai iš tiesų yra dideli, tačiau svarbu juos teisingai interpretuoti.

„Mes įgyjame dešimtis milijonų klientų, supažindiname juos su „Bolt“. Estijoje ir Europoje apskritai reikės laiko, kol bus suprastas šis modelis“, – pridūrė M. Villigas.

Pagrindinis „Bolt“ konkurentas „Uber“ praėjusiais metais patyrė daugiau kaip 7 mlrd. eurų nuostolį, grynajai finansinei apyvartai siekus maždaug 12 mlrd. eurų.

„Bolt“, anksčiau veikęs pavadinimu „Taxify“, pavežėjimo paslaugas teikia 150 miestų 35 šalyse, elektrinių paspirtukų nuomos – 13 šalių, maisto pristatymo į namus paslaugą – 14 šalių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt