Naujienų srautas

Verslas2016.02.01 12:01

Šveicarų idėja: kiekvienam piliečiui per mėnesį – po 2500 frankų

15min.lt 2016.02.01 12:01

Šveicarams teks įvertinti pasiūlymą, pagal kurį kiekvienas šalies pilietis kas mėnesį gaus po 2,5 tūkst. Šveicarijos frankų (2,447 tūkst. JAV dolerių), nežiūrint į tai, dirba jis, ar ne, rašo britų laikraštis „The Independent“.

Vaikams siūloma mokėti po 625 frankus.

Federalinė vyriausybė pranešė, kad visuotinis balsavimas šiuo klausimu vyks birželio mėnesį.

Jeigu šiai iniciatyvai bus pritarta, Šveicarija taps pirmąja pasaulyje šalimi, garantuosiančia piliečiams bazines mėnesio pajamas, kurios nepriklausys nuo jokių sąlygų.

Tyrimų instituto „Demoscope Institute“ atliktas tyrimas parodė, kad dauguma šveicarų ketina toliau dirbti arba ieškoti darbo, net jei toks įstatymas bus priimtas. Tik 2 proc. respondentų pareiškė, kad išeis iš darbo, jeigu jiems bus garantuotos 2,5 tūkst. frankų mėnesio išmokos. Dar 8 proc. pareiškė, kad apsvarstys tokią galimybę ir sprendimą priims, atsižvelgę į aplinkybes.

Tačiau trečdalis apklaustųjų yra įsitikinę, kad kiti piliečiai mes darbą, jeigu įstatymas bus priimtas. Visgi daugiau kaip pusė respondentų (56 proc.) mano, jog projektui nebus pritarta.

Bendros mėnesinės išmokos piliečiams Šveicarijai atsieitų 208 mlrd. frankų per metus. Iš valstybės pajamų iš mokesčių būtų skirta 150 mlrd. frankų, o iš socialinio draudimo fondų – apie 55 mlrd. frankų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi