Verslas

2020.10.29 18:21

Aiškėja daugiau informacijos: lengvieji automobiliai į Baltarusiją nepraleidžiami jau nuo 16 val., vilkikai sieną kerta, kaip įprasta

Jonas Deveikis, Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2020.10.29 18:21

Baltarusija ketvirtadienio popietę uždarė sieną su Lietuva, motyvuodama saugumo reikalavimais dėl koronaviruso plitimo. Pasieniečių atstovas Giedrius Mišutis LRT.lt patvirtino, kad lengvieji automobiliai į Baltarusiją nebėra įleidžiami nuo 16 val., tačiau krovininiam transportui judėjimas nėra ribojamas.

Vidaus reikalų ministerija BNS patvirtino, kad dėl COVID-19 plitimo Baltarusija ketvirtadienio popietę uždarė savo šalies sienas.

Pasieniečių atstovo G. Mišučio teigimu, šiandien nuo 16 val. iš Lietuvos pusės lengvieji automobiliai ir autobusai nebėra įleidžiami į Baltarusiją, tačiau krovininiams automobiliams eismas nėra ribojamas.

„Nuo 16 val. yra sustojęs automobilių įvažiavimas į Baltarusiją. Krovininiai automobiliai juda be trukdžių. Varėnos rinktinės pasieniečiai kreipėsi į baltarusius ir telefonu gavo paaiškinimą, kad Baltarusija dėl COVID-19 stabdo asmenų įvažiavimą lengvaisiais automobiliais ir autobusais“, – LRT.lt teigė jis.

G. Mišutis pažymėjo, kad lengvųjų automobilių eilės pasienyje su Baltarusija nėra didelės.

„Dėl visų sugriežtinimų, lengvųjų automobilių nėra daug. Nuo 16 val. didelės eilės nesusiformavo. Tačiau nepaisant, kokios tautybės žmonės bando kirsti pasienį, ar tai baltarusiai, lietuviai ar kitų šalių atstovai, jie nėra įleidžiami į Baltarusiją“, – pridūrė pasieniečių atstovas.

Vėžėjus atstovaujančios asociacijos „Linava“ vadovas Romas Austinas LRT.lt taip pat patvirtino, kad vilkikai į Baltarusiją yra įleidžiami. Tačiau problemų gali kilti dėl darbo jėgos judėjimo.

„Turime vairuotojų iš Baltaturijos, todėl gali kilti problemų atsivežant darbuotojus arba juos parvežant atgal į Baltarusiją “, – sakė R. Austinskas.

LRT.lt susiekus su transporto ir logistikos bendrovės „Girteka“ atstove Neringa Rimšeliene, ši patikino apie Baltarusijos iniciatyvą uždaryti sieną su Lietuva negirdėjusi, o ir pati įmonė esą susilaiko nuo komentarų politiniais klausimais.

„Aš, asmeniškai, nežinojau, bet mes, kaip kompanija, vengiame komentuoti politinius įvykius, kištis ar turėti kokią nors viešą nuomonę šiais klausimais. Kaip įmonė, mes nekomentuojame“, – pažymi N. Rimšelienė.