Verslas

2016.02.01 16:44

Pradeda veikti taromatai

Dėl programinės įrangos gedimo kai kuriose Lietuvos parduotuvėse neveikia taromatai, praneša VšĮ „Užstato sistemos administratorius“. Kilusius techninius nesklandumus šiuo metu sprendžia taromatus prižiūrinčios bendrovės specialistai.  

Anot VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ generalinio direktoriaus Gintaro Varno, nepatogumų gyventojams tai sukelti neturėtų, kadangi užstato sistemos ženklu pažymėtos pakuotės daugelio parduotuvių lentynas pasieks vėliau nei vasario 1 d.

Kaip jau skelbta, į taromatus bus galima grąžinti naujuoju užstato ženklu pažymėtas vienkartines pakuotes bei daugkartinėje užstato sistemoje dalyvaujančias pakuotes – stiklinius giros ir alaus butelius. Kadangi užstato sistemos ženklu pažymėtų pakuočių parduotuvių lentynose kol kas nėra, gyventojams gali kilti nepatogumų tik norint grąžinti stiklinius giros ir alaus butelius.

„Laikinai, kol ne visi taromatai įdiegti arba jų programinė įranga taisoma, dalyje parduotuvių stikliniai alaus ir giros butelius bus surenkami rankiniu būdu“, – sakė G. Varnas.

Lietuvoje VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ kartu su „Tomra Group“ jau įrengė apie 500 taromatų, dar tiek pat taromatų bus įrengta iki balandžio pabaigos. Jais tikimasi surinkti apie 85 proc. užstato sistemoje dalyvaujančių pakuočių.

Už kiekvieną sugrąžintą pakuotę gyventojai gaus 10 centų. Taromatas atspausdins kvitą, kurį parduotuvės kasoje bus galima iškeisti į grynuosius pinigus arba juo atsiskaityti už prekes. Grąžinama pakuotė turi būti tvarkinga: visiškai tuščia, nesulankstyta, turinti nepažeistą etiketę su brūkšniniu kodu. Skaičiuojama, kad Lietuvoje iki šiol buvo perdirbama ir tinkamai sutvarkoma tik trečdalis pakuočių iš 600 milijonų, parduodamų per metus. 

Likę du trečdaliai nusėsdavo sąvartynuose, miškuose ir pamiškėse.