Naujienų srautas

Verslas2016.01.31 09:29

Daugėja atsiskaitymų bankų kortelėmis

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.01.31 09:29

Lietuvos banko duomenimis, šalyje daugėja žmonių, kurie už prekes ir paslaugas atsiskaito mokėjimo kortelėmis. Tačiau dalis gyventojų skundžiasi, kad vis dar trūksta vietų, kur būtų galima tai padaryti.

Lietuvos bankas skaičiuoja, kad praėjusiais metais šiek tiek išaugo ne tik banko kortelių naudotųjų skaičius, bet ir penktadaliu šoktelėjo skaitytuvų kiekis prekybos ir paslaugų vietose. Be to, per 2015 – uosius trečdaliu sumažėjo žmonių, kurie pajamas gauna grynaisiais pinigais.

Vis dėlto gyventojai pastebi, kad vis dar trūksta galimybių atsiskaityti kortelėmis turguose, mugėse, grožio ir kosmetologijos, sveikatos įstaigose, kioskuose, mažose kaimo parduotuvėse ir pašto skyriuose. Be to, nors atsiskaitymų grynaisiais pinigais mažėja, jie vis dar dominuoja mokant už komunalines paslaugas.

Lietuvos bankas prognozuoja, kad vietų, kuriose galima atsiskaityti kortelėmis, toliau daugės. Tam įtakos turės ne tik klientų poreikiai, bet ir mažėjantys kortelių priėmimo mokesčiai, kurie taikomi prekybininkams ir paslaugų teikėjams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi