Verslas

2020.10.29 11:27

Proga gauti pinigų kol kas sudomino nedaugelį – dėl 257 eurų išmokos kreipėsi tik 225

Jonas Deveikis, LRT.lt2020.10.29 11:27

Užimtumo tarnybos duomenimis, 225 savarankiškai dirbantys asmenys jau kreipėsi dėl 257 eurų išmokos.

21 šalies savivaldybėje įvedus karantiną, jų gyventojai, dirbantys savarankiškai, gali ir vėl pretenduoti į 257 eurų siekiančią išmoką už visą mėnesį.

Užimtumo tarnybos duomenimis, dėl 257 eurų išmokos savarankiškai dirbantiems asmenims jau kreipėsi 225 žmonės. Daugiausia jų Vilniaus savivaldybėje – 94 prašymai, taip pat Kauno – 36 ir Kelmės – 30 prašymų.

„Pastebime, kad kai kuriuose miestuose Užimtumo tarnyboje vis daugiau registruojasi savarankiškai dirbančių asmenų, tačiau kol kas ne visi yra pateikę prašymus gauti išmoką“, – LRT.lt teigė Užimtumo tarnybos atstovė Milda Jankauskienė.

Savarankiškai dirbantieji gali gauti 257 eurų išmoką, jeigu jų savivaldybėje įvestas karantinas, veikla registruota bent tris mėnesius iki karantino, darbo užmokestis neviršija 607 eurų popieriuje, o juridinis asmuo negali būti bankrutuojantis ar likviduojamas. Išmoką skiria Užimtumo tarnyba, moka „Sodra“.

Savarankiškai dirbančiais asmenimis laikomi tie, kurie verčiasi individualia veikla (advokatai, advokatų padėjėjai, notarai, antstoliai, verslo liudijimus turintys asmenys ir kiti asmenys), individualių įmonių savininkai, tikrųjų ūkinių bendrijų ir komanditinių ūkinių bendrijų tikrieji nariai, fiziniai asmenys, kurie verčiasi individualia žemės ūkio veikla, kai žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis yra lygus 4 europinio dydžio vienetams arba yra didesnis, šeimynos dalyviai.

Gauti 257 eurų išmoką gali ir tie, kuriems priskaičiuotas darbo užmokestis pagal darbo sutartį ar darbo santykiams prilygintus teisinius santykius neviršija minimalios mėnesinės algos (607 eurai bruto).

LRT.lt primena, kad Vyriausybė trečiadienį pritarė keisti išmokų savarankiškai dirbantiems žmonėms tvarką. Nuspręsta, kad pretenduoti į 257 eurų išmoką galės tik dirbantieji savarankiškai, kurie Valstybinės mokesčių (VMI) inspekcijos bus įtraukti į nukentėjusiųjų nuo ekstremaliosios situacijos ir karantino dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytų ūkinės veiklos apribojimų sąrašą (šiuo metu gali kreiptis bet kas).

Taip pat iki šiol 257 eurų išmoką savarankiškai dirbantiems gyventojams buvo galima gauti ir 2 mėnesius po to, kai atšaukiamas karantinas, tačiau Vyriausybė nusprendė naikinti tokią tvarką, o išmokos būtų mokamos tik tol, kol paskelbtas karantinas.

Taip pat skaitykite

Tačiau tam dar turės pritarti Seimas.

Kaip LRT.lt teigė įstatymo projektą užregistravusios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistė Eglė Samoškaitė, įstatymo tvarka keičiama, nes nėra sąžininga, kad, Vyriausybei nenustačius jokių ribojimų veiklai, asmenys gali toliau verstis savarankiška veikla ir papildomai gauti dar ir išmoką.

Skaičiuojama, kad pirmojo karantino metu gaunančiųjų 257 eurų išmoką buvo apie 78 tūkst.